TELSİM KALDIĞI YERDEN

TELSİM KALDIĞI YERDEN

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Telsim (Vodafone Mobile Operations Ltd.) arasında futbol ligleri isim hakkı protokolü dün Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile imzalandı. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu adına Başkan Hasan Sertoğlu

A+A-

 

 

 

2011-2012 ve 2012-2013 sezonunda geçerli olmak üzere lig isimleri Telsim ile anılacak

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Telsim (Vodafone Mobile Operations Ltd.) arasında futbol ligleri isim hakkı protokolü dün Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile imzalandı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu adına Başkan Hasan Sertoğlu, Telsim adına Genel Müdür Ahmet Ulubay protokole imza atarken, Telsim önümüzdeki iki sezon (2011-2012 ve 2012-2013 sezonları) boyunca Süper Lig, Birinci Lig ve İkinci Lig Doğu – Batı Grupları isim hakkını 280 bin TL karşılığı almış oldu. Bu anlaşmaya göre ligler artık Telsim Süper Lig, Telsim Birinci Lig, Telsim İkinci Lig Doğu ve Batı grupları olarak anılacak.

 

KULÜPLERE DAĞILIM

Anlaşma’dan elde edilecek 280 bin TL’nin Süper Lig kulüplerine yüzde ellisi, Birinci Lig ekiplerine yüzde 30’u ve İkinci Lig ekiplerine yüzde 20’si dağıtılacak. Federasyon kendi hakkı olan yüzde 10’luk payı almayacak.

Federasyona bağlı 48 adet kulüp diledikleri her yerden iletişim sağlamak amacıyla 24 ay geçerli multi-modem cihazları ile birlikte her bir kulüp için aylık belli bir miktar GB data yüklemesini ücretsiz yapacak. Aynı şekilde kulüpler yine 24 ay geçerli olmak üzere aylık belli bir adette yurt içi toplu sms kullanabilecekler.

Anlaşma dahilinde KTFF için oluşturulacak özel grup içi tarife ile 24 ay boyunca iletişim sağlanacak, bununla birlikte Hakemler Birliği, duyurularını daha etkin yapabilmesi amacıyla ücretsiz toplu sms hizmetlerinden yararlanabilecek. Ayrıca hakemlerin yurt dışı seminer vs. seyahatlerinde daha kolay ve rahat iletişim sağlayabilmeleri için roaming ücretlerinde indirim sağlanacak. Basın toplantısında Spor Yazarları için de görüşmeler yaptıklarını belirten Hasan Sertoğlu, KTSYD ile yapılacak görüşmeler sonrası Telsim’in yazarlara bir takım hizmet desteği yapılabileceği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 844 defa okunmuştur