1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FIKRA GİBİ AMA KOMİK DEĞİL.
TEHDİTE KINAMA

'TEHDİT'E KINAMA

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Gümrük Çalışanları Sendikası, Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan’a gönderilen tehdit mektubunu kınadı. “İZZET İZCAN YALNIZ DEĞİL” Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Ge

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Gümrük Çalışanları Sendikası, Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan’a gönderilen tehdit mektubunu kınadı.

 

 “İZZET İZCAN YALNIZ DEĞİL”

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan’a ölüm tehdidi yapıldığını savunarak bunu eleştirdi.

 

Elcil, açıklamasında, tehdidin Kıbrıs’ta doğalgaz ve petrol gerginliğinin yaşandığı bu günlerde olmasının daha da anlamlı olduğunu ileri sürerek, “Bilinmelidir ki Sn. İzzet İzcan’ı hedef yapıp, onu ölümle tehdit etmek, bizi de tehdit etmektir. Sn. İzzet İzcan yalnız değildir ve bu tehditlerin arkasında olan korkak sahte milliyetçilerin ensesinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

GÜÇ-SEN’DEN PROTESTO

 

Gümrük Çalışanları Sendikası (GÜÇ-SEN) Başkanı Memduh Çeto, Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan’a tehdit mektubu gönderilmesini protesto ederek, gerekli önlemlerin alınması için ilgili mercilerin hemen harekete geçmesini istedi.

 

Konuyla ilgili olarak bugün yazılı açıklama yağan Çeto, özgür düşünce ve görüşlerini açıklayan kurumlara ve bu kurumların yöneticilerine yapılan tehdit içeren saldırılarla karalamaların arttığını söyledi.

 

Bu yol ile kurumlar ve kişileri susturacağını zannedenlerin “hasta ruhlu güruhlar” olduğunu iddia eden Çeto, ülkede yaratılan kaos ortamında bu gibi tehditlerin ciddiye alınmasını istedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur