TAHAMMÜL EDECEK DURUMUMUZ KALMADI

'TAHAMMÜL EDECEK DURUMUMUZ KALMADI'

Kulüpler Birliği, Bakan Dürüst’ü ziyaret ederek devlet katkısının bir an önce ödenmesi gerektiğini belirtti. Ardından Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı da ziyaret eden kulüpler, her iki bakandan da “çalışma başlatacağız” cevabını aldılar

A+A-

 

 

Kulüpler Birliği, Bakan Dürüst’ü ziyaret ederek devlet katkısının bir an önce ödenmesi gerektiğini belirtti. Ardından Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı da ziyaret eden kulüpler, her iki bakandan da “çalışma başlatacağız” cevabını aldılar

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Yurdaer Garip başkanlığındaki Kulüpler Birliği’ni kabul etti. Kulüpler Birliği ziyarette, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ten ödenmeyen devlet katkısının bir an önce ödenmesini istedi.

Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip, kulüplere ödenmesi gereken devlet katkısının ödenmediğini, bu nedenle kulüplerin zor durumda kaldığını, daha fazla tahammül edecek durumları kalmadığını belirterek Bakan Dürüst’ten devlet katkısının bir an önce yapılmasını istedi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ise devlet katkısının ödenmesinde bazı sıkıntıların olduğunu bildiğini, bugün Maliye Bakanı ile görüşerek katkının en erken bir zamanda yapılabilmesi için de çözüm bulmaya çalışacağını ifade etti.

Bakan Dürüst, kulüp yöneticiliğinin büyük özveri ve fedakarlık istediğini, bu görevi yapan yöneticileri takdir ettiğini belirterek görevlerinde başarılar diledi.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu da belirten Bakan Dürüst, önümüzdeki hafta içerisinde Kulüpler Birliği ile bir araya gelerek kulüpler için neler yapabileceklerinin sözünü de verdi.

 

NET BİR CEVAP YOK

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, futbol Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip ve beraberindeki yöneticiler ile dün bir araya geldi.

Bakanlıkta gerçekleşen kabulde kulüpler adına birlik başkanı Yurdaer Garip yaptığı konuşmada devletten olan katkı alacakları için bakan Tatar’dan yardım talep etti. Maliye Bakanı Tatar ise kabulde yaptığı konuşmasında “Ülke gençliğinin spor yapmasına olanak sağlayan ve gençlerimizi bir arada toplayarak kötü alışkanlıklardan uzak tutan kulüplerimizin her zaman yanındayız” derken kulüplere her yıl olduğu gibi desteklerinin bu yıl da olacağını ifade etti.

Bakanlık olarak mali konularda birtakım sıkıntılar yaşandığını ve zaman zaman ödemeler konusunda gecikme yaşanabildiğini belirten Maliye Bakanı Tatar, futbol kulüplerine devletten verilen katkı miktarlarının ödenebilmesi için çalışma başlatacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 653 defa okunmuştur