SÜRESİZ GREV KARARININ ARKASINDAYİZ

''SÜRESİZ GREV KARARI'NIN ARKASINDAYİZ'

Tel-Sen yönetimi Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü bulunan Kamu-İş Sendikası yönetimiyle de bir araya geldi.

A+A-

 

Tel-Sen, süresiz grev kararlılığının devam ettiğini ve kararın sürekli bir araya gelinen Telekomünikasyon Dairesi çalışanlarıyla paylaşıldığını belirtti.

 

Tel-Sen yönetimi Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü bulunan Kamu-İş Sendikası yönetimiyle de bir araya geldi.

 

Özelleştirme Yasası’nı süresiz grev sebebi gören Tel-Sen adına yazılı açıklama yapan Başkan Tamay Soysan, “yasanın bu ülkeye yarar değil zarar getireceğine, en önemlisi toplumun varlıklarının toplumun elinden kayıp gitmesine, var olan işsizliği kabul edilemez boyutlara çıkaracağı gibi binlerce çalışanın da işsiz kalmasına sebebiyet vereceğine, büyük göçlere yol açacağına inanmaktayız. Direnişimiz kimsenin tahmin edemeyeceği büyüklükte ve güçte olacaktır. Bu varlıkların önemsiz olduğunu düşünenlere bu varlıkların önemini hatırlatmak boynumuzun borcudur bunun için kararlıyız kararlılığımız devam etmektedir” dedi.

 

Tel-Sen Başkanı Soysan, yasal hakları çerçevesinde süresiz grev dahil her türlü eylemi yapacakları konusunda gerekli yasal bildirimlerin ilgili yerlere çok önceden yapıldığını kaydederek, Hukuk Dairesinin görüşü alınması aşamasında bulunan yasanın meclis gündemine dahil edilmesinin grev sebebi olduğunu ve o gün süresiz grevin başlayacağını bildirdi.

 

Kamu-İş Sendikası Başkan ve Yönetimi ile görüştüklerini ve birlikte hareket etme kararlılığının kendilerini memnun ettiğini söyleyen Soysan, toplumun çok büyük kesiminden özelleştirmelere büyük tepki olduğunun bilindiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur