1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Yasaklı' şarkılar
SUÇLU KİM?

SUÇLU KİM?

Gazimağusa’daki okulları açarak hırsızlık yapan, yaşları 8 ile 14 arasında değişen 4’ü kız 8 çocuk,polis tarafından tespit edildi. SUÇLU KİM? ÇOCUKLAR MI? AİLELERİ Mİ?YOKSA DEVLET Mİ? Mayıs 2011 ile 5 Eylül 2011 tarihleri arasında Polatpaşa

A+A-

Gazimağusa’daki okulları açarak hırsızlık yapan, yaşları 8 ile 14 arasında değişen 4’ü kız 8 çocuk,polis tarafından tespit edildi.

SUÇLU KİM?

ÇOCUKLAR MI? AİLELERİ Mİ?YOKSA DEVLET Mİ?

 

Mayıs 2011 ile 5 Eylül 2011 tarihleri arasında Polatpaşa İlkokulunu 3 kez,Ticaret Lisesi ve Dr.Fazıl Endüstri Meslek Lisesini birer kez açıp hırsızlık yapan çocuk çetesi,polisin yoğun çabası sonucu dün ortaya çıkarıldı.

Bazı hırsızlıklar polise bildirilmedi. Hırsızlığı bir oyun olarak gören çocuklardan 4’ünün kız olduğu, tümünün bölgedeki ilk ve ortaokullarda öğrenci olduğu, çeteye reislik yapanın ise 12 yaşında küçük bir kız olduğu tespit edildi.

Çaldıkları, büyük çoğunluğu oyuncak olan eşyaları eve götürmeyen küçük hırsızlar, ganimetlerini açık arazide sakladılar.Çocukların ikisinin TC-KKTC, 6’sının da TC olduğu öğrenildi.

Gazimağusa Polis Müdürlüğüne getirilen küçük hırsızlar,ailelerinin refakatinde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 623 defa okunmuştur