1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKARYAKIT FİYATLARINA YİNE ZAM
SUÇLAMA VAR AMA...

SUÇLAMA VAR AMA...

Suçlamaya ilişkin “herhangi bir bulgu” yok YENİDÜZEN Haber Merkezi SARRİS davasıyla ilgili ilginç ayrıntılara ulaştı. Buna göre; polis Sarris’e sadece “Doğaya aykırı cinsi münasebette bulunma” suçlaması getirdi. Suçlamayl

A+A-

 

 

Suçlamaya ilişkin “herhangi bir bulgu” yok

 

YENİDÜZEN Haber Merkezi SARRİS davasıyla ilgili ilginç ayrıntılara ulaştı. Buna göre; polis Sarris’e sadece “Doğaya aykırı cinsi münasebette bulunma” suçlaması getirdi. Suçlamayla ilgili olarak ise doktor raporu edinildi. Ancak raporda suçlamaya ilişkin bulguya rastlanmadığı öne sürüldü. Şu ana kadar Sarris’e herhangi bir dava okunmadı.  

 

YENiDÜZEN Haber Merkezi

Bir süredir  Kuzey Kıbrıs’ta tutuklu bulunan Rum Maliyesi eski Bakanı  Mihailis Sarris ile ilgili dava süreci devam ediyor.

Gündemde çok konuşulan Sarris ile ilgili, pek çok ülke yasasında suç olmaktan çıkarılan “doğaya aykırı cinsi münasebette bulunma” dışında bir suçlama getirilmediği öğrenildi. Mahkemece tutuklanan Sarris ile ilgili henüz dava da okunmadı.

Yargı sürecine ilişkin güvenilir kaynaklar Sarris’e önce, “Suç işlemek için gizli ittifakta bulunmak” suçlamasının getirildiğini ancak delile ulaşılamaması nedeniyle bir dava okunmadığını belirtti.

Ardından ‘Doğaya aykırı cinsi münasebette bulunduğu’ iddiasıyla Sarris ile mahkemeye çıkarılan O.D (14) ve İ.H.G (16)’nin, doktor kontrolünden geçtiği ve doktor raporunun temiz çıktığı öğrenildi. Suçlama konu olan cinsel münasebetle ilgili olarak doktor raporunda herhangi bir bulguya rastlanmadığı öne sürüldü.

Mahkemenin devam etmesi nedeniyle davayla ilgili avukatlar açıklama yapmıyor.

Sarris, 2 günlük tutukluluk süresinin ardından yarın yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılıyor.

 


 

 

SARRİS İÇİN ULUSLARARSI GİRİŞİM

 

‘Doğaya aykırı ilişkide bulunmak’ suçundan günlerdir tutuklu bulunan Kıbrıs (Güney) Yönetimi eski maliye bakanı Dr Michaelis Sarris ve beraberindekilerin serbest bırakılması için uluslar arası düzeyde talepler gelmeye başladı.

Uluslarası Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İnterseks Örgütü – Avrupa (ILGA-Europe) Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük’e mektup göndererek, kendi rızalarıyla eşcinsel ilişkiye girdiklerinden dolayı tutuklanan şahısların derhal serbest bırakılmasını ve haklarında getirilen suçlamaların geri çekilmesini talep etti.

Diğer yandan Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri, Kıbrıslı Rum Eleni Theocharus ve Yoannis Kasulides, Sarris ve beraberindekilerin serbest bırakılması için çağrıda bulundu. Aynı talep AP’de Lezbiyen, Gay, Bisexsüel ve Transcinsel (LGBT) haklarının savunulması için oluşturulan  ‘Intergroup’ eşbaşkanı AP üyesi Michael Cashman’dan da geldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2293 defa okunmuştur