SPOR DAİRESİ’NE YENİ MÜDÜR

SPOR DAİRESİ’NE YENİ MÜDÜR

Haziran ayında görevinden alınan Spor Dairesi eski Müdürü Metin Özerem’in yerine üç ay sonra atama yapıldı. Spor Dairesi Müdürlüğü görevine Hüseyin Cahitoğlu atandı. Hatırlanacağı üzere Milli Eğitim Gençlik ve Spor eski Bakanı Nazım Çavuşoğlu dönemi

A+A-

 

 

Haziran ayında görevinden alınan Spor Dairesi eski Müdürü Metin Özerem’in yerine üç ay sonra atama yapıldı. Spor Dairesi Müdürlüğü görevine Hüseyin Cahitoğlu atandı. Hatırlanacağı üzere Milli Eğitim Gençlik ve Spor eski Bakanı Nazım Çavuşoğlu döneminde Bakan Çavuşoğlu ve Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ile ters düşen Metin Özerem üçlü kararname ile görevden alınmıştı. Haziran ayından beridir Müdür’ü bulunmayan Spor Dairesi’ne Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi’nde Ahşap Teknolojisi öğretmenliği yapan Hüseyin Cahitoğlu müdür olarak atandı.

Ankara Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Hüseyin Cahitoğlu 9 yıldır öğretmenlik yapıyor. Yabancı dil eğitimi için bir yıl İngiltere’de bulunan Cahitoğlu, eğitim yıllarında bir dönem atletizm ile uğraştı. Bu atamanın spor ve siyaset camiasında ne gibi bir etki yapacağı merak konusu olurken, atamadan dolayı siyaset içi bazı kesimlerin şikayetçi olduğu öğrenildi.

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur