SÖZ BİTTİ!

SÖZ BİTTİ!

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Başbakan İrsen Küçük ve ilgili bakanlarla yaptıkları görüşmelerden sonuç alamadıklarını belirterek, pazartesi günü için planlanan araçlı eylemin uygulanacağını bildirdi. Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, &

A+A-

 

 

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Başbakan İrsen Küçük ve ilgili bakanlarla yaptıkları görüşmelerden sonuç alamadıklarını belirterek, pazartesi günü için planlanan araçlı eylemin uygulanacağını bildirdi. Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, “Artık konuşacak bir şey kalmadı” dedi.

Naimoğulları, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Her türlü temas yapılmasına rağmen birliğin isteklerinden uzak, tamamen kendi istekleri doğrultusunda karar  açıkladılar. Sadece arpa zammını düşündüler ama onun bile karşılığını vermediler” dedi.

Tarım Bakanlığı’nın üreticilerin geleceğini “bakkal hesabıyla yaptığını” iddia eden ve mazot ile konsantre yem, hammadde ve dövize gelen artışların dikkate alınmadığını kaydeden Naimoğulları, “Arpayı zamlayarak zaten hiçbir geliri olmayan küçükbaş hayvancıyı bitirdiler” dedi.

Çiğ süte litre başına 14 kuruş artış istemelerine karşın hükümetin 5 kuruş verdiğini, hayvan başına primlerin 25 TL olarak öngörülmesine karşın 14 TL olarak açıklandığını kaydeden Naimoğulları, “Bizler diyolagtan yana tavır koyduk, onlar cebimizdeki paraya göz diktiler. Bu noktadan sonra konuşacak, tartışacak hiçbir şey kalmamıştır. Hayvancı yollara dökülerek mücadelesini verecektir” diye ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1187 defa okunmuştur