SONKAYA: VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

SONKAYA: VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Türkiye’de Beşiktaş, Avrupa’da Porto ve Roda gibi kulüplerde futbol oynayan, sezon başında Çetinkaya’ya transfer olan Fatih Sonkaya dün öğleden sonra adadan ayrıldı. Sonkaya, Çetinkaya’dan ayrılış nedenini, teknik direktör değişi

A+A-

 

 

Türkiye’de Beşiktaş, Avrupa’da Porto ve Roda gibi kulüplerde futbol oynayan, sezon başında Çetinkaya’ya transfer olan Fatih Sonkaya dün öğleden sonra adadan ayrıldı.

Sonkaya, Çetinkaya’dan ayrılış nedenini, teknik direktör değişikliğini ve hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak YENİDÜZEN’e açıklamalarda bulundu.

 

SONKAYA: “TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ GEREKSİZDİ”

İlk olarak Çetinkaya ile çıktığı iki maçın ardından teknik direktör Mehmet Bolkan’ın görevden alınmasına değinen Fatih Sonkaya, bu değişimi gereksiz olarak bulduğunu belirtti. Sonkaya, “Takım kötü oynasa teknik direktör değişikliği olabilir ancak kötü oynamıyorduk. Ligin ilk maçı olan Kaymaklı maçında atılan 5 golün 4’ünü biz attık. İkinci maçta penaltımızı, kırmızı kartı ve golümüzü vermediler. Takım kötü oynasa teknik direktör değişikliğine gidebilirsiniz ancak bu maçlarda kötü oynamadık” şeklinde konuştu.

 

“BANA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”

Çetinkaya’dan ayrılma sebebinin kendisine verilen sözlerin tutulmaması olarak belirten Fatih Sonkaya, “Beni transfer ederlerken son bir yıldır aktif futbol oynamadığımı biliyorlardı. Bunu bilerek transfer ettiler. Kaymaklı maçı öncesi başkana isteklerimizin olduğu bir liste verdik, o da tamam dedi. Transfer olurken peşinat da istemedim. Çünkü herhangi bir olumsuzluk durumunda ayrılmam gerekirse ‘parayı aldı kaçtı’ demelerini istemedim. Bu yüzden de peşinatı aylıklara bölerek maaşımla birlikte vermelerini istedim. En azından oynadığım maçlardan sonra maaşımı alırken hakkım olan parayı alabileyim diye böyle bir ödeme şekli düşündüm” dedi.

Geldiği günden beri bir kuruş para almadığını belirten Sonkaya, “Geçtiğimiz gün paramı almaya gittiğimde bana parayı verme şekilleri tersler gibiydi. Antrenmanlarda ve maçlardaki performansımdan memnun olmadıklarını belirttiler. Çabuk hazır olmamı istediler. Bununla beraber alacağım maaşı eksik vermek istediler. Ben de hem tavırlardan hem de paranın eksik olmasından dolayı bu parayı almadım ve oradan ayrıldım. Sonuçta bir yıldır futbol oynamıyorum ve bunu bilerek beni transfer ettiler. Tam olarak hazır olmam için biraz daha zamana ihtiyacım vardı ama sabredemediler. Bu kafa ile futbol oynayamayacağımı anlayınca ayrılmaya karar verdim” şeklinde konuştu. Sonkaya, Çetinkaya’nın kendine göre probleminin, yönetimden birkaç kişi olduğunu belirtti.

 

“YAZIKTIR, GÜNAHTIR”

Hakkında çıkan haberlere de değinen Sonkaya, “Karısı hamile olmasından dolayı her hafta Hollanda’ya gidecek, ya da idman vakti Girne’de geziyordu gibi hakkımda çıkan yazılar gerçekten ayıp. Yazıktır, günahtır” diye konuştu.

Teknik heyet ve takım ile arasının iyi olduğunu belirten Sonkaya, tek sorunun kendisine vaat edilen sözlerin yerine getirilmemesi olduğunu vurguladı. Ülkemizde futbolun yeni yeni gelişen bir yapıya sahip olduğunu belirten Fatih Sonkaya, ülkemiz futbolcularından birkaçının özellikle Türkiye Bank Asya Birinci Ligi’nde top oynayabilecek yeteneğe sahip olduğunu belirtti.

Dün öğleden sonra ülkeden ayrılan Fatih Sonkaya, İzmir’e gitti. Burada bir süre kaldıktan sonra Hollanda’ya gidecek olan futbolcu devre arasına kadar eski takımı Roda ile antrenmanlara çıkacak ve devre arasında kulüp bulması halinde futbol hayatına devam edeceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur