1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANESTEZİ NEDİR, ANESTEZİST KİMDİR?
SON İMZALAR ATILDI

SON İMZALAR ATILDI

Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nin önemli ve genç pivot oyuncularından Andım Eryılmazlar YDÜ’den Koopspor’a transfer olurken, bir başka YDÜ’lü gard oyuncu Arkan Arşehit de bu yıl lige yeni katılan Yenicami Spor Kulübü’ne tran

A+A-

 

 

Basketbolda transfer dün saat 18.00’de son buldu. Transferin son gününde de hareketli saatler yaşandı. Kulüpler son dakikaya kadar transfer yaptı

Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nin önemli ve genç pivot oyuncularından Andım Eryılmazlar  YDÜ’den Koopspor’a transfer olurken, bir başka YDÜ’lü gard oyuncu Arkan Arşehit de bu yıl lige yeni katılan Yenicami Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Basketbol Federasyonu tarafından transfer dönemi olarak belirlenen 1 Eylül-15Eylül tarihleri aralığında kulüplerin transfer yapma hakkı son günde önemli imzalar atıldı ve transfer son buldu. Geçen yıl Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)’nde forma giyen 21 yaşında ve 1,98 cm uzunluğundaki pivot Andım Eryılmazlar, ligin iddialı ve güçlü ekiplerinden Koopspor’a bonservisi alınarak transfer oldu. Günün bir diğer önemli transferi ise yine YDÜ’nün genç gard oyuncularından 23 yaşındaki Arkan Arşehit oldu. Arkan bu yıl uzun yıllar sonra yine Büyük Erkekler Takımı’nı oluşturup lige yeni katılacak olan Yenicami Spor Kulübü’ne transfer oldu.

 

KÜÇÜK KAYMAKLI, LEFKOŞA SPOR BİRLİĞİ’NE EL ATTI

Günün en önemli ve hızlı takımı ise Küçük Kaymaklı oldu. En son 30 yıl önce Basketbol Büyükler Ligi’nde mücadele eden Küçük Kaymaklı Kulübü, bu yıl yine uzun yıllar sonrası lige katılıyor. K.Kaymaklı Yönetim Kurulu olarak geçtiğimiz günlerde alınan karar doğrultusunda takım oluşturmak için düğmeye basılmıştı. Bu doğrultuda K.Kaymaklı geçen yıl lig’den tüzük gereği yer almayan Lefkoşa Spor Birliği’ne el atarak tam 7 oyuncusunu bonservisi ödenerek bünyesine aldı. Küçük Kaymaklı’nın Lefkoşa Spor Birliği’nden transfer ettiği oyuncular şöyle:

Arda Ustaoğlu, Ercan Başaran, Burcan Çerkez, Osman Barışsever, Erdoğan Barışsever, Salih Karaligil ve Yabancı transfer statüsü olarak serbest transfer kapsamında Mabur Yelwa.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1056 defa okunmuştur