SKANDAL

SKANDAL

Türkiye spor camiasının tanıdık isimlerinden Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı ve işadamı Alp Yalman’ın KKTC vatandaşı olduğu ve KKTC kimliğinde ikamet adresi olarak Jasmine Court Girne yazdığı ortaya çıktı. Kıbrıs Postası isimli internet sitesi

A+A-

 

 

GS Kulübü eski başkanının KKTC kimliğinde ikamet adresi Jasmine Court!

 

Türkiye spor camiasının tanıdık isimlerinden Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı ve işadamı Alp Yalman’ın KKTC vatandaşı olduğu ve KKTC kimliğinde ikamet adresi olarak Jasmine Court Girne yazdığı ortaya çıktı.

Kıbrıs Postası isimli internet sitesinin haberine göre;  Dünya Medeniyetler Kraliçesi Güzellik Yarışması için jüri üyesi olarak adada bulunan Alp Yalman’ın, KKTC kimlik kartında ikamet adresinin Jasmine Court olduğunun ortaya çıkması, KKTC devleti tarafından ciddi bir yasa dışılığa göz yumulduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Güzellik yarışması için önceki gün YDÜ’de basının karşısına geçen Alp Yalman, esprili bir dille KKTC vatandaşı olduğuna değinerek kimlik kartında belirtilen ikamet adresinin güzellik yarışmasının yapılacağı yer olan Jasmine Court Otel olduğunu kaydetti.

Alp Yalman’ın basının karşısında böyle bir durumu açıklaması, basın toplantısında bulunan diğer organizatörler ile jüri üyelerinin tedirginlik yaşamasına neden oldu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2175 defa okunmuştur