SINAV NE ZAMAN?

SINAV NE ZAMAN?

Başbakan’ın UBP toplantısında UBP’li gençlere müjdelediği “kamuda istihdamlar” için UBP örgütlerinde hareketli günler yaşanıyor. Kimi örgütlerde üzerinde “KKTC Başbakanlığı” ibareli işe başlama belgelerinin dağıtıldığı

A+A-


 

Başbakan’ın UBP toplantısında UBP’li gençlere müjdelediği “kamuda istihdamlar” için UBP örgütlerinde hareketli günler yaşanıyor. Kimi örgütlerde üzerinde “KKTC Başbakanlığı” ibareli işe başlama belgelerinin dağıtıldığı iddia edildi.BAŞBAKANLIK’TA SINAV… Bayramdan sonra kamuda "istihdam" yapacağını açıklayan Başbakan bayram ziyaretlerinde UBP’li örgüt başkanları tarafından hazırlanan listeleri aldığı iddia edildi.  Yapılacak olan istihdamların “geçici” olacağını da açıklayan Başbakan İrsen Küçük’ün Başbakanlık’ta bir sınav düzenleyeceği iddia edildi.

 

BELGELER UBP ÖRGÜTLERİNDE… YENİDÜZEN’e bilgi veren güvenilir kaynaklar Başbakan’ın kimi bayram gezilerinde işe başlama belgelerinin bazı partililer verildiği öne sürdü.

 

NERELERE İSTİHDAM?... Özellikle Limanlar Dairesi, Sosyal Sigortalar Dairesi, Devlet Emlak Malzeme Dairesi’nin istihdam edilecek yerler arasında adı geçiyor.

 

İSTİHDAMLARIN KAYNAĞI VAR MI?... Bayram öncesi kamuda maaşları ödeyebilmek için Türkiye Ziraat Bankası’ndan para borçlanan hükümetin yeni istihdamların kaynağını nereden bulduğu ise merak ediliyor.  

 


 

Yorgancıoğlu: “UBP ile devlet bütünleşti, istihdamlar etik değil”

Konuyla ilgili YENİDÜZEN’e açıklama yapan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Başbakan İrsen Küçük’ün UBP Gençlik Kolları iftar yemeğinde istihdam yapacağını söylemesinin UBP ile devletin bütünleştiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Yorgancıoğlu, yapılacak istihdamların geçici olması ve KTHY çalışanlarının buna dahil olmamasının da Özelleştirme Yasası geçerse istihdama dahil olacaklarının anlaşıldığını söyledi.

Çakıcı: “Büyük fiyasko”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)  Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ise Başbakan İrsen Küçük’ün UBP iftar yemeğinde istihdam yapılacağının açıklamasının başka bir fiyasko olduğunu vurgulayarak, bunun ciddi bir UBP zihniyeti göstergesi olduğunu söyledi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur