ŞİMDİ DE CAS

ŞİMDİ DE CAS

KTHY mağdurlarına CAS mağdurları ekleniyor Cyprus Airport Services (CAS) Ltd’te görev yapan yaklaşık 130 personelin, Ercan Havaalanı’ndaki trafiğin kış sezonu ile birlikte azalması nedeniyle bir hafta zorunlu izine çıkarılacakları bildiril

A+A-

 

 

KTHY mağdurlarına CAS mağdurları ekleniyor

 

Cyprus Airport Services (CAS) Ltd’te görev yapan yaklaşık 130 personelin, Ercan Havaalanı’ndaki trafiğin kış sezonu ile birlikte azalması nedeniyle bir hafta zorunlu izine çıkarılacakları bildirildi.

YENİDÜZEN’e konuşan CAS Ltd Genel Müdürü İlhan Böke, şirket bünyesinde bulunan çalışan sayısının fazla oluşundan dolayı “işten çıkarma” yerine daha insancıl bir yöntem olarak “bir haftalık mecburi izin” formülünü kullandıklarını belirtti.

“Maddi olarak bu uygulamaya gitmek zorunda kaldık,” diyen Böke, uygulamanın Şubat 2011’de sona ereceğini tahmin ettiğini söyledi.

Diğer taraftan HAVA-SEN Başkanı Buran Atakan, bu durumdan sadece eski KTHY çalışanı 100’e yakın kişinin etkileneceğini ve 10 günlük “mecburi izin” sonrası maaşlarının %30’undan fazlasını kaybedecekleri ifade etti. 

Atakan, CAS Ltd’te çalışan bu kişilerin, gruplar halinde 10’ar günlük mecburi izne çıkarılacağını, maaşlarının yanı sıra sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı ödemelerinin de azalacağını belirtti.

Atakan, geçen yıl CAS Ltd tarafından 137 eski KTHY çalışanı işten çıkarıldığını, gelen tepkiler üzerine kendilerine “yarı maaşla çalışma” teklifini götürüldüğünü, 137 kişi arasından 117 çalışanın bu teklifi kabul ettiğini ifade etti. 

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN'de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur