‘SES KAYDI’ İLE İLGİLİ İDDİALAR

‘SES KAYDI’ İLE İLGİLİ İDDİALAR

Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı ve bir öğretmene ait olduğu iddia edilen bir ses kaydının, uzun süredir "şantaj için" kullanıldığı konuşuluyor. Emir Emirkanı'nın, birkaç yıl öncesindeki "özel bir görüşmesi"nden kaydı yapılan diyalogun, ü

A+A-

 

 Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı ve bir öğretmene ait olduğu iddia edilen bir ses kaydının, uzun süredir "şantaj için" kullanıldığı konuşuluyor.
Emir Emirkanı'nın, birkaç yıl öncesindeki "özel bir görüşmesi"nden kaydı yapılan diyalogun, üst düzey bir hükümet yetkilisi tarafından sürekli "şantaj" amaçlı kullanıldığı öne sürüldü.
Üst düzey hükümet yetkilisinin, bir "aracı" vasıtası ile ses kaydını Emir Emirkanı'ya dinlettiği ve pekçok kez "yeterlilik" ya da "kamuya memur alımı" sınavlarında, belirli listelere "avatantaj sağlaması"nı istediği gibi çok ciddi bir iddia ortaya atıldı.
Emir Emirkanı, YENİDÜZEN'e bu iddiaları yalanlamadı, ancak, kamuda görev yaptığı için açıklama yapma yetkisi olmadığını söyledi.
Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı, "Bakanlık tarafından açıklama yapmama izin verilir, bu yöndeki yasak kaldırılırsa, tüm gerçekleri kamu oyuna paylaşmaktan çekince duymam. Ancak, şu anki aşamada susma hakkımı kullanmak zorundayım" diye konuştu.
Ciddi iddialar, Emir Emirkanı'nın özel bir görüşmesine ait ses kaydıyla sürekli "şantaj" yapıldığı ve üst düzey bir hükümet yetkilisi tarafından gönderilen isim listelerine "avantaj sağlanması" istendiği yönünde.

 


 

İşte partizanlık listesi

 

İşte öğretmen camiası arasında dolaşan liste, ve şaibeli sınavla müdür ve müdür muavini olan öğretmenler:

 

Müdürler:

·        Tolga Küçüker- UBP Geçitkale Örgüt Başkanı’nın oğlu

·        Hüseyin Alsancak-İlk-Sen eski yönetim kurulu üyesi

·        Coygun Yağız- Kenan Coygun’un akrabası olduğu iddia ediliyor. Zamanında en genç ve yılları tutmadan müdür muavini olduğu biliniyor.

·        Feray Konti – Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı’nın eşi

·        Levent Tezel- Serdarlı İlkokulu’nda sorumlu öğretmen, serdarlılı, bütün UBP örgütü onun müdür olması için uğraştı. Özellikle Belediye Başkanı

·        Selda Ünsaldı- UBP hükümetleri döneminde yıllarca İlköğretim Dairesi Müdürlüğü yapan Ali Sami Ünsaldı’nın kız

·        Mustafa Varanoğluları- İlk-Sen eski yönetim kurulu üyesi- Sınav Müdürü Emir Emirkanı’nın çok yakın arkadaşı ve köylüsü

·        Elçin Altan- Geçtiğimiz yıl Londra’ya görevli öğretmen olarak gönderilmek için söz verilen ancak gönderilmeyen ve bakanlıkta görevlendirme ilköğretim Dairesi müdür muavini gibi görev yapan milliyetçi görüşleri ile bilinen birisi.

·        Aşkın Doygunel- Babası Geçitkale UBP örgüt yöneticilerinden

·        Yakup Topkayalı- Gaziköy UBP örgüt başkanının oğlu

·        Erdinç Akgür- Şu anda KTÖS’e üye değil, eski İlk-Sen yöneticisi, Akdoğan’da ailesi UBP’nin ileri gelenlerinden

·        Gülnur Oktaçlı- Babası Vadili UBP örgüt yöneticisi

·        Uğur Çınar- İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa’nın çok yakın arkadaşı

·        Savaş Seyhun- Emir Emirkanı’nın en yakın arkadaşı- en düşük kriter puanı ile müdür oldu. Kendisinden 80 puan ününde olanları geçerek müdür oldu. En dikkat çeken müdür.

 

Müdür Muavini olanlar

·        İbrahim Bayıkoğlu- UBP İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer’in damadı. Yazılı Sınavda 90 doğru 0 yanlış yaptı. Öğretmen Koleji mezunu değil. İki yıllık bir yüksek okul mezunu, geçicilikten kadrolanma.

·        Onur Yalkın- İlk-Sen eski yönetim kurulu üyesi

·        Şevki Pırlanta- İlk-Sen eski yönetim kurulu üyesi

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4147 defa okunmuştur