Sayım paniği...

Sayım paniği...

GÜ VEN Mİ YO RUM... Siz? Güveniyor musunuz? Bu hükümetin yapacağı NÜFUS SAYIMI’na güveniyor musunuz? Bir sene önce “BU SON AF” diyen, bir sene sonra “GENE AF” diye tutturan ancak “KAÇ KİŞ

A+A-

 

 

 

VEN

YO

RUM...

Siz?

Güveniyor musunuz?

Bu hükümetin yapacağı NÜFUS SAYIMI’na güveniyor musunuz?

Bir sene önce “BU SON AF” diyen, bir sene sonra “GENE AF” diye tutturan ancak “KAÇ KİŞİ AF KAPSAMINA GİRECEK” diye de hesaplayamayan bir hükümete güveniyor musunuz?

Hepi topu Girne, Mağusa ve Ercan’da üç girişi olmasına rağmen NÜFUSUNU bilemeyen, “kaçağını” hesaplayamayan, “turist” diye geleni 15 sene adada tutan bir hükümete güveniyor musunuz?

Kendileri de kendilerine güvenmiyor zaten.

O nedenle, Birleşmiş Milletler gözetiminde yapmayı reddettiler nüfus sayımını. Eğer son “BİRLEŞMİŞ MİLLETLER RAPORU”nda konusu geçmeseydi, yine yapmayacaklardı.

Rapora girince, alelacele “Nüfus sayımı” açıklaması geldi, tarih saptandı.

VEN

YO

RUM....

Çünkü son iki yılda söylendiği kadar ‘YALAN’, yirmi senelik Brezilya dizilerinde bile tekrarlanmadı.

O kadar çok ‘çünkü’ var ki...

Yine de..

Eğer GÜVENEN varsa, bizi de ikna etsin lütfen...

Her nasıl edecekse...

 


 

Nasıl kask?

 

Motosiklet tutkunu bir dostum aradı:

“Hep eleştiriyorsun kask takmıyoruz diye, peki, nasıl bir kask takacağız, yazsana!..”

- Ne demek, dedim, anlamadım...

- Şapka gibi yarımı var, önü camlı olanlar var, ki kırılırsa yüzüne girer mi, tehlikeli mi? Kulakları kapalı var... Yani piyasada, model model kasklar mevcut. Polisi aradık, hangisi diye sorduk. Onlara da bir standart bildirilmemiş. Bilmiyorlar...

***

İşin bir de bu yönü var yani, dostum, haklı!..

 


 

Tufan Erhürman’ın hassasiyeti

 

“Kimlik” ve “yeni yurttaşlık” tartışmalarını, medyanın gündeminden düşürmek ve “saklamak” için özel bir çalışma olduğunu biliyoruz.

Bizler de, toplum “uyutulmasın” diye, bu yöndeki tüm gelişmeleri ön sayfamızdan itibaren yorumlar, analizler, tartışmalarla okurumuzla paylaşmaya gayret ediyor.

Dünkü gazetemizin ön sayfasına, Tufan Erhürman’ın Taşeronlar Birliği’ne yönelik bilgilendirme toplantısındaki sözlerini yansıttık.

Biz, açıklamaların içeriğinden bir sonuç çıkararak, başlığı “3 ay sakladılar” diye verdik. Ancak sevgili Tufan, haklı bir hassasiyetle, “ağzımdan çıkan cümle bu değildi” dedi.

O’nun bu yöndeki mesajını paylaşmak istiyorum...

***

<<... Sevgili Cenk,

18 Ağustos tarihli Yenidüzen’in ön sayfasında yayınlanan, tırnak içine alındığı için, benim ağzımdan aynen aktarılıyormuş çağrışımı yapan “3 ay sakladılar” söz dizisi ve “hükümetin bunu gizlediği” açıklaması bana ait değildir. TAK tarafından yapıldığını sandığım haberde de yer aldığı (ve sizin de iç sayfalarda aktardığınız) gibi, kullandığım ifade “hükümetin Mayıs başlarında hazırladığı üç taslağı, kamuoyuna açıklamadığı, sadece siyasi parti ve milletvekilleriyle tartışıldığı” şeklindedir.

Hükümetin Mayıs başında hazırladığı taslakları kamuoyuyla paylaşmamış olması kanaatimce yanlış değildir. Hükümet, taslağa son hâlini vermeden bunu kamuoyuyla paylaşmamayı tercih edebilir. Nitekim bu durumda da böyle yapılmıştır.

Okurların yanlış bir izlenim edinmemesi amacıyla bildirmek istedim.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim...>>  

 


 

Anlayış!

 

 

Evet, bir şirkette ‘prensip’ önemlidir.

Mutlaka ki ‘kurallar’ da...

Ama biraz da ‘anlayış’ gerekmez mi?

<<... İki kişinin bagajlarının ağırlığının 40 kg olması gerekirken fişte de görüldüğü gibi 41 kilo tutmuş. Kelle başı 1/2 kilo (yazı ile yazayım da anlaşılsın yarım kilo) fazlalık nedeniyle ....... para aldılar.  Boş bırakılan yere ‘utanmadan’ yazacaktım ama utanması gereken onlar mı yoksa KTHY'yi batıranlar mı...>>

Nuri Ünüçok’un isyanı böyle, yorum sizlerin...

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur