1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sayaç ihalesi dondu!..
Sayaç ihalesi dondu!..

Sayaç ihalesi dondu!..

Özellikle Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Telsim arasında ‘gerilim’e neden olan EL-SEN’in ‘ihale yöntemi’ne yoğun tepki gösterdiği sayaç ihalesi donduruldu. Çünkü ihale kutusu boş çıktı, KKTCELL’de bu durum karşısında ihale

A+A-

 

 

Özellikle Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Telsim arasında ‘gerilim’e neden olan EL-SEN’in ‘ihale yöntemi’ne yoğun tepki gösterdiği sayaç ihalesi donduruldu.

Çünkü ihale kutusu boş çıktı, KKTCELL’de bu durum karşısında ihaleye katılmadı. Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun şimdi kara kara ne yapacağını düşünüyor.

Elektronik sayaçlarla çok büyük bir kaçak önlenecek, hızlı da tahsilat yapılacaktı ancak ihalenin geleceği şimdilik meçhul!.. 

 


Türe: Sistemsizlik, personel eksikliği…

Girne İhtiyat Sandığı Şube Müdürü’nden vatandaşların şikayetini yazmıştık önceki gün… Kaba davrandığı, bazı dosyaları gerekçesiz kabul etmediği yönündeki iddiaları yansıtmıştık.

Dün ziyaretimize gelen Şube Müdürü Oktan Türe, personel eksikliğine ve sistemsizliğe rağmen vatandaşa yardımcı olduklarını söyledi.

Türe, bütün ilçelerden daha fazla dosyası olan Girne’de sadece 8 personelin olduğunu 1’nin de doğum izninde olduğunu ifade ederek, “Hepimiz elimizden geldiği kadar vatandaşın işini yapıyoruz” dedi.

Bodroların yanlış doldurulmasından kaynaklanan sorunlar ile bazı vatandaşlar ile sorunlar yaşayabildiklerini de söyleyen Türe, “Vatandaşa da hak veriyorum ama biz de alt yapı eksikliğinden, personel eksikliğinden dolayı sıkıntılar yaşıyoruz” ifadesinde bulundu.

 


Meclis’te vekil kalmaz…

Haftada 2 kez toplanan meclis yine bildik görüntülere sahne oluyor. Özellikle iktidar koltukları bir süre sonra boşalırken, vekiller, televizyon televizyon geziyor, demeç veriyor. Asıl görevleri olan meclis çalışmalarını, ‘parmak kaldırmaktan’ öteye yapmıyor.

Bu konuda Meclis Başkanı Hasan Bozer’e büyük görev düşüyor. Milletvekillerinin meclis oturumlarında bulunmasını sağlamak için bir takım önlemler alması şart…

Yoksa 1 kişi kürsü de bir kişi dinleyici koltuğunda meclis çalışması yapılmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur