SATRANÇ’DA EN İYİLER BELİRLENİYOR

SATRANÇ’DA EN İYİLER BELİRLENİYOR

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu M. Kemal Deniz 2011 KKTC Birincilikleri başlıyor M. Kemal Deniz 2010 KKTC Birincisi Evrim Kansal, bu yıl da iddialı olduğunu söyledi. Ancak yarışmada daha önce KKTC şampiyonluğu yaşamış birçok sporcu mücadele edecek

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu M. Kemal Deniz 2011 KKTC Birincilikleri başlıyor    

M. Kemal Deniz 2010 KKTC Birincisi Evrim Kansal, bu yıl da iddialı olduğunu söyledi. Ancak yarışmada daha önce KKTC şampiyonluğu yaşamış birçok sporcu mücadele edecek

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu organizasyonu ve Deniz Plaza sponsorluğunda, Genel, Kadınlar ve Minikler birincilikleri düzenleniyor.

KKTC Genel, KKTC Kadın birincilikleri ile KKTC Milli Takımı seçmek ve merhum M. Kemal Deniz’i anmak amacıyla düzenlenecek yarışmalara KKTC vatandaşı tüm lisanslı sporcular katılabilir.

Kadınlar Birinciliği 8 Eylül’de Mağusa Gençlik Merkezi’nde (MAGEM), Genel Birincilik ise 9 Eylül’de Lefkoşa Golden Tulip Hotel’de başlayacak. Minikler yarışması ise 3 Ekim’de Lefkoşa Satranç Derneği (LSD) Lokalinde ve MAGEM’de başlayacak.

M. Kemal Deniz 2010 KKTC Birincisi Evrim Kansal, bu yıl da iddialı olduğunu söyledi. Ancak yarışmada daha önce KKTC şampiyonluğu yaşamış birçok sporcu mücadele edecek.

KKTC Genel birinciliğinde Başhakem Mehmet Özerkman, Kadınlar kategorisinde ise Ahmet Kansal; Lefkoşa Minikler Kategorisi’nde ise, Hasan Akgün görev yapacak.

Genel Kategori’de 9 tur, Kadınlar Kategorisi ise, 7 tur Bireysel İsviçre sistemine göre düzenlenecek.

Yarışmalarda dereceye girenler para ve çeşitli ödüller kazanmaları yanında yurt dışında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacaklar.

Satranç Federasyonu Başkanı Bahadır Volkan, tüm satranççılara yarışmalara katılmaları çağrısında bulundu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 534 defa okunmuştur