SALSA RÜZGÂRI

SALSA RÜZGÂRI

“Salsa Jam in Cyprus” adıyla düzenlenen uluslararası Latin dansları ve müzik festivali çarşamba günü başlıyor

A+A-

 

 

 

6.Uluslararası Salsa Jam in Cyprus “Latin Dansları ve Müzik Festivali” 7–12 Eylül

 

 

Akdeniz Coğrafyası üzerinde, Kuzey Kıbrıs’ta çok geniş anlamda düzenlenen ve artık geleneksel bir hale dönüşen, Salsa Jam in Cyprus Uluslararası Latin Dansları ve Müzik festivali, 40'fazla ülkeden gelecek dünyaca ünlü sanatçı ve katılımcı dansçılar ile 7–12 Eylül tarihleri arasında Girne Malpas Otel’de gerçekleşiyor.

Bu yıl festivale katılarak destek veren ülkeler arasında; Kanada, Amerika, İngiltere, Türkiye, Rusya, Fransa, Belçika, Lüksemburg, Almanya,İtalya, İspanya, Slovakya, Polonya, Portekiz, İsviçre, Meksika,Romanya, İsrail,Hollanda, Mısır, Ukrayna, İskoçya, Fillandiya, İrlanda, İran, Suriye, Dominikan Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan, Kazakistan, PortoRiko, Brezilya, Etopya, Japonya, Oman, Kuveyt, Küba, Kolombiya, Ekvator, Güney Kıbrıs, Avusturya, Gutamala, Angola,Togo,Kamerun ve Arjantin.

Kültürlerin ve birçok medeniyetin Dans ve Müzikle bir araya gelmesine öncü olan Salsa Jam in Cyprus rüya festivali, dünyanın dört bir köşesinden gelecek Latin dans tutkunlarına “Best of the Best” adı altında muhteşem bir festival hazırlıyor.

Festival kapsamında, 9–11 Eylül tarihleri arasında, dünyaca ünlü Salsa yıldızlarının ve Kuzey Kıbrıs’ta bu alanda faaliyet gösteren dans okullarının sahne gösterileri 3 gece boyunca Girne Malpas Otel Kongre Salonun'da yer alacaktır. Profesyonel dans eğitmenleri tarafından gündüz vakitleri her seviyeye göre dans dersleri verilecek ve hiç dansla ilgisi olmayanlar Salsa ile tanışma fırsatı bulacaklar, tecrübeli dansçılar ise seviyelerini geliştirecek.

Festival’in Gala gecesi 10 Eylül Malpas Hotel’de gerçekleşecek ve çeşitli dallarda uluslararası ödüller takdim edilecek.

Festival sonrası 13 Eylül’de ise, Ülkemizde konaklayan misafir sanatçılara özel kültürel, tarihi ve doğa turları düzenlenecek.

 

FESTİVAL TAKVİMİ:

 

7 Eylül, Çarşamba: Açılış Partisi @ Tango To Buddha - Girne

 8 Eylül, Perşembe: Festival Ön Partisi IMU'ya Destek @ Malpas Hotel Jazz Bar

 9 Eylül, Cuma:Workshop,Welcome Coctail, Açılış Şovları & Parti @ Malpas Hotel

 10 Eylül, Cumartesi:Workshoplar, Gala Şovları, Ödül Töreni & Parti

 11 Eylül, Pazar:Workshoplar, Şovlar & Parti

 12 Eylül, Pazartesi: Malpas Havuz Partisi & Quente'de yemek ve Parti

 13 Eylül, Salı: Altın Kum Turu @ Karpaz

 15 Eylül, Perşembe: Reggae & Latin Partisi @ Casablanca Girne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1067 defa okunmuştur