SAHTE FRANSIZ (!)

SAHTE FRANSIZ (!)

Ercan Havalimanı’ndan sahte Fransız kimliğiyle KKTC’ ye giriş yapan gerçek ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın tutuklandı

A+A-

 

 

Ercan Havalimanı’ndan sahte Fransız kimliğiyle KKTC’ ye giriş yapan gerçek ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın tutuklandı.

 Ercan Havalimanı’ndan önceki gün 20.30 sıralarında sahte Fransız kimliğiyle giriş yapan ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın tutuklandı. Söz konusu bayan zanlının sahte kimliği Güney Kıbrıs’tan temin ettiği ve KKTC’ye geldiğinde de Havalimanı’nda görevli polis memuruna ibraz etmesi üzerine de tutuklandığı kaydedildi. Konu sahte kimliğin üzerinde zanlının fotoğrafının bulunduğu ve Mbazoa Nouctchomwo ismine düzenlendiği belirtildi. Lefkoşa’ da dün sabah mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı aleyhine soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Melek Esendağlı huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında meselenin tahkikat memuru polis memuru Umut Gulle tanık olarak dinlendi. Polis memuru, zanlının 3 Eylül 2011 tarihinde ‘sahte resmi evrağı tedavüle sürme’ ve ‘ başkasının kimliğine bürünme’ suçlarını işlediğini söyledi. Tanık polis, zanlının gerçek ismini belirlemek için soruşturma yaptıklarını işaret etti ve zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını mahkemeden talep etti.

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı;  kendisini Güney Kıbrıs’ a götürmelerini istedi. Zanlı, Güney Kıbrıs’ ta öğrenci olduğunu anlatarak tutukluluk talebine itirazı olmadığını dile getirdi.

  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 550 defa okunmuştur