SABIRLAR TAŞTI

SABIRLAR TAŞTI

Narenciye Üreticileri Birliği, limon üreticilerinin, ürün bedellerini alamadığı gerekçesiyle Pazartesi günü hükümete karşı uyarı eylemi yapacak

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği, limon üreticilerinin, ürün bedellerini alamadığı gerekçesiyle Pazartesi günü hükümete karşı uyarı eylemi yapacağını bildirdi.

Birlik yönetim kurulundan yapılan açıklamaya göre, eylem, Güzelyurt Kalkanlı bölgesindeki Cypfruvex önünde saat 10.00’da yer alacak.

Açıklamada, yaklaşık 1 yıldan beridir Cypfruvex tarafından alınan limon ürünlerinin bedellerinin ödenmediği ve üreticilere 1000 TL’nin altında yapılan ödemelerin dışında büyük bir üretici kesiminin halen ürün bedellerini alamadığı savunuldu.

2. hasat döneminin geldiği bugünlerde henüz geçen yıl verdiği ürünlerin bedelini alamayan üreticilerin konuyla ilgili yaptığı toplantısında oy birliği ile eylem kararı alındığı belirtilen açıklamada, yapılacak olan eyleme rağmen ödemelerin yapılmaması durumunda daha değişik eylem planları düşünüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, narenciyeden geçimlerini sağlayan tüm diğer sektör temsilcileri ve çalışanlar da eyleme destek vermeye çağrıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 760 defa okunmuştur