POLİS DÖVDÜLER

POLİS DÖVDÜLER

50 kadar Kıbrıslı Rum motosikletli, Paralimni’de trafik kontrolü yapmak isteyen polisleri dövdü. Alithia “19 Yaşındaki Motosikletliyi Polisin Elinden Aldılar” başlıklı haberinde olayın Çarşamba gecesi cereyan ettiğini yazdı. Habere göre

A+A-

 

 

50 KIBRISLI RUM MOTOSİKLETLİ GENÇ, POLİS DÖVDÜ

50 kadar Kıbrıslı Rum motosikletli, Paralimni’de trafik kontrolü yapmak isteyen polisleri dövdü.
Alithia “19 Yaşındaki Motosikletliyi Polisin Elinden Aldılar” başlıklı haberinde olayın Çarşamba gecesi cereyan ettiğini yazdı.
Habere göre kasksız, seyrüsefersiz ve plakasız olarak büyük hacimli motor kullanan 19 yaşındaki Kıbrıslı Rum, trafik kontrolü yapan “Z Gücü” ekiplerince (Kıbrıs polisi motorize trafik birimi) durdurulmak istendi ancak motorunun farlarını söndürüp kaçmaya çalışırken bir virajda, aracının kontrolünü kaybederek yere düştü.
Kıbrıs (güney) Polis Basın Sözcüsü Mihalis Katsunodos; ekiplerin “yardım” ve trafik kontrolü için gencin yanına gittiklerini ancak 19 yaşındaki gencin yardımı kabul etmeyip küfrettiğini, bu sırada 50 civarında motosikletli gencin olay yerine geldiğini ve polisleri darp ederek arkadaşlarını polisin elinden aldıklarını söyledi.
Motosikletli gençlerin darp ettiği polislerden birinin hafif yaralandığını ve hastanede ayakta tedavi edildiğini söyleyen Katsunodos, motosikletli gençlerin, polisin; 19 yaşındaki gence yönelik tavrından dolayı gece yarısı topluca Paralimni Karakolu önüne giderek karakol binasına yumurta attıklarını da anlattı.
Katsunodos’un; güney Kıbrıs polisinin bu tür davranışlara tolerans göstermeyeceği açıklamasına da yer verilen haberde 19 yaşındaki genç ile polisi darp eden 50 motosikletliden 3’ünün aynı gün gece yarısına doğru tutuklandığı, tutuklamaların devam etmesinin beklendiği de belirtildi.

 

 

Bu haber toplam 2315 defa okunmuştur