1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Polis cinayet zanlılarını arıyor
Polis cinayet zanlılarını arıyor

Polis cinayet zanlılarını arıyor

Gökhan Naim’in öldürülmesi olayı ile ilgili olarak meselede şüpheli olarak görülen ve aranan, soyadı tespit edilemeyen Azmad isimli şahsın tam ismimin, Azmad Ali Virk olduğu tespit edildi.

A+A-

Lefkoşa’da 13 Mart Çarşamba akşamı işlenen Gökhan Naim cinayetiyle ilgili aranan üç zanlıdan birinin tutuklanmasının ardından polis iki zanlının daha arandığını yineledi ve vatandaşlara çağrı yaptı.
Polis Basın Subaylığı, daha önce soyadı tespit edilemeyen Azmad adlı kişinin tam adının “Azmad Ali Virk” olduğunu ve Tanver Ahmad’la birlikte ikisinin arandığını duyurdu.
Polis, zanlıları görenlerin en yakın polis merkezine haber vermesini istedi.
Gesfi döviz bürosu sahibi Gökhan Naim’in tabancayla vurularak öldürüldüğü cinayetin ardından polisin geniş çaplı soruşturması sürüyor.
Cinayet soruşturmasında aranan zanlılardan Bilal Ahmad dün gece Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklanmış ve bu sabah çıkarıldığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde hakkında 2 gün poliste tutuklu kalması emri verilmişti
Polisin cinayetle ilgili soruşturması kapsamında olayla bağlantısı görülen ve tutuklanan Faiz Ul Hassan (E-30) da dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmış ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alınmıştı.
Gesfi döviz bürosunun sahibi olan 52 yaşındaki Gökhan Naim, geçen Çarşamba saat 18.00 sıralarında Lefkoşa Ortaköy’de Şht. Sami Küpeli Sokak’taki evine girerken vurularak ağır yaralanmış ve kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti.
Naim’i vuran kişiler, içinde 112 bin Sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL olduğu tespit edilen para çantasını alarak kaçmışlardı.
Polis, cinayet mahallinin 100 metre ilerisinde 9 mm çapında tabanca bulmuş; zanlıların kullandığı tespit edilen araç ise Yenikent bölgesinde terk edilmiş halde bulunmuştu.
Cinayete kurban giden Gökhan Naim dün Lefkoşa’da toprağa verildi.

Bu haber toplam 1805 defa okunmuştur
İlgili Haberler