Please change me

'Please change me'

Bağcıl soyunma odasında ne oldu inanın çok merak ediyorum. İlk yarı boyunca sahada futbol adına tüm doğruları yapan takım bir anda buhar olup gitti. Mağlup olmak için elinden ne geldiyse yaptı. Oysa ki ilk bölümde oyunun tüm kontrolü Bağcıl’daydı.

A+A-

 

 

Bağcıl soyunma odasında ne oldu inanın çok merak ediyorum. İlk yarı boyunca sahada futbol adına tüm doğruları yapan takım bir anda buhar olup gitti. Mağlup olmak için elinden ne geldiyse yaptı.

Oysa ki ilk bölümde oyunun tüm kontrolü Bağcıl’daydı. Küçük kaymaklı gibi yapmayıp tüm takım hücum organizasyonuna katkı koydu.

Top alındığı zaman defans oyuncuları boşa çıkıp oyun kurdu.

Aynı oyun anlayışını Küçük Kaymaklı yapmadı. Bu görevi savunmanın içine kadar gelip top alan Hüseyin Adal ve jefrey yaptı.

 Orta saha oyuncularının birinci bölgeye kadar gelip burada oyun kurma anlayışının ne tür sakıncalar taşıdığını her fırsatta dile getirmiştim.

Bir kez daha söylüyorum bu bölgede yapılan top kayıplarının tamamı gol tehlikesi taşıyor.

Çok da zor olmayan bu görevi Bilal, Çağan ve Mehmet Kaygısız yapsa daha iyi olmaz mı?

Top sana geçtiği zaman boşa çık risk yapmadan ileriye aktar. Yorulurum veya hata yaparım kaygısı taşımadan.

Koskocaman Küçük Kaymaklı savunmasından bunu istemek abartı sayılmaz diye düşünüyorum.

Bağcıl’ın ilk bölümde bir doğrusu daha vardı. Geri dörtlü sadece asli görevi olan savunmayı yaptı. Oyun kurdu ama ofansa hiç katkı vermedi.

Bu doğru eminim birçok kişi tarafından eleştirilecek. Ama geriye döner ve Lefke karşısında alınan farklı mağlubiyeti anımsarsak bu hareket tarzının ne derece doğru olduğunu anlarız.

İlk kırkbeş dakikada Bağcıl Çağrı’nın arkasına Diallo’yu kaçırıp bu alandan sayısız top getirdi. Burda çok büyük bir terslik var.

Senin oynadığın sistem gereği kanatlar en etkili silah. Ama bu çocuklar ileriye çıkarken arkayı kim kapatacak endişesi taşıyor. Böyle bir psikoloji performanslarını olumsuz etkiliyor.

Jefrey ve Hüseyin Adal bu noktada sorumluluk almalı.

Joseph gol dakikasına kadar görev anlamında sahanın en iyilerindendi. Ama ilk gol öncesi Debola’yı kaçırması farklı mağlubiyetin anahtarı oldu.

Bu pozisyon sonrası kasığını göstererek değişiklik isteyip yedek kulübesine gitti. Oyu daha devam edereken.

Eğer bu sakatlık pozisyon içinde olduysa söyleyecek sözüm yok. Ama devre arası sorun var demiş ve oyuna devam ettirilmişse büyük hata yapılmış oldu.

Gelen gol takımın tüm direncinin kırılıp oyun disiplininde kopmasına neden oldu.

Gardı düşen rakibi karşısında Küçük Kaymaklı, sporcu profiline uygun bir performans sergilemeye başladı.

Futbol oynama isteği bir anda arttı. Arka arkaya pozisyonlar üretildi.

Ama ne ilginçtir ki herşey yolunda giderken saha içinde serbest atışı kim kullanacak tartışması yapıldı.

Debola’nın “Please change me” sesi kulakları çınlattı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 943 defa okunmuştur