PETROL-İŞ’E ULUSLAR ARASI DESTEK

PETROL-İŞ’E ULUSLAR ARASI DESTEK

Uluslararası Kimya, Enerji, Maden ve Genel İşçi Sendikaları Federasyonu ICEM, Petrol-İş’e destek belirtti.

A+A-

 

Uluslararası Kimya, Enerji, Maden ve Genel İşçi Sendikaları Federasyonu ICEM, Kıbrıs Türk Petrollerinin özelleştirilmesine karşı süresiz grev başlatan Kıbrıs Türk Petrol İşçileri Sendikası (Petrol-İş)’e destek belirtti.

 

ICEM Genel Sekreteri Manfred Warda, Patrol-İş’in üye olduğu Devrimci İççi Sendikası Federasyonu (DEV-İş) Genel Başkanı Mehmet Seyis ve Petrol - İş Genel Başkanı Mehmet Şentan’a hitaben destek mektubu gönderdi.

 

132 ülkeden 467 sendikaya üye 20 milyondan fazla çalışanı temsil eden ICEM Genel Sekreteri Warda, “Özelleştirme girişimlerine karşı başlatmış olduğunuz süresiz grevi yakından izlemekte ve selamlamaktayız” dedi.

 

Özelleştirme çalışmalarına karşı işçi sınıfının ve sendikal hareketin vermiş olduğu mücadeleyi takdirle karşıladıklarını belirten Warda, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesine karşı mücadele veren EL-SEN için gösterilen uluslararası dayanışmanın bunun örneği olduğunu kaydetti.

 

ICEM’in dünyadaki tüm petrol işçilerini temsil eden küresel bir sendika federasyonu olduğunu ifade eden Warda, “Kıbrıs Türk Petrolleri’nde grevde olan kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını, dünyanın dört bir köşesindeki petrol işçilerinin onlarla birlikte olduğunu bilmelerini arzu ederim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 638 defa okunmuştur