PERDELER ÇOCUKLARA AÇILDI

PERDELER ÇOCUKLARA AÇILDI

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları 2011-2012 Tiyatro sezonuna İnan Ambarkütük’ün yazdığı Cevahir Caşgir’in yönettiği “Koşkoş Hazine Peşinde” isimli oyunla başladı.

A+A-

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları 2011-2012 Tiyatro sezonuna İnan Ambarkütük’ün yazdığı Cevahir Caşgir’in yönettiği “Koşkoş Hazine Peşinde” isimli oyunla başladı.

“Koşkoş Hazine Peşinde” isimli izleyicilerin katılımına imkan tanıyan oyun, ilk kez 3 Ekim Pazartesi akşamı Güzelyurt AKM’de sahnelendi. Oyun esnasında özellikle Koşkoş’un sorularına büyük bir heyecanla cevap veren minik izleyiciler, oyunculuğun tadını çıkarmış oldular.

 

YOZCU : “ÇOCUKLARIMIZIN TİYATROYA OLAN İLGİSİNİ ARTIRARAK GELECEĞİN İZLEYİCİLERİNİ ŞİMDİDEN HAZIRLAMAK İSTİYORUZ”

Öğrencilerinin büyük beğenisini kazanan oyun sonrasında Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’na açıklamalarda bulunan Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu oyun için şunları söyledi: “2011-12 tiyatro sezonuna yine bir çocuk oyunu ile başladık. Bunu bir gelenek haline getirdik. Arkadaşlarımız büyük bir uğraş sonucu çok güzel bir oyun hazırladılar. Oyunumuzu izleyen minik tiyatro severler oyunu çok sevdiler. Oyunumuzu yine ücretsiz olarak sahneledik. Her zamanki gibi bir de çocuk gazetesi hazırladık. Bu da küçük izleyicilerimize bir hediyemizdir. Amacımız onların tiyatroyu sevmesi, bilinçli olmasıdır. Çocuklarımızın tiyatroya olan ilgisini artırarak geleceğin izleyicilerini şimdiden hazırlamak istiyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur