PEMBE TABLOLARA HALKIMIZIN KARNI TOK

'PEMBE TABLOLARA HALKIMIZIN KARNI TOK'

KTOEÖS, "Eğitimin paralı bir meta olmasına göz yuman anlayışın" değişmesi gerektiğini belirtti

A+A-

 

 

 

KTOEÖS, kamusal eğitime, devlet okullarına gerektiği gibi yatırım yapmayan, eğitimin her geçen gün özelleşmesine ve paralı bir meta olmasına göz yuman anlayışın değişmesi gerektiğini belirtti.

                      

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, yaptığı açıklamada, çevrenin yağmalandığını, insan sağlığının hiçe sayıldığını, geçici yasa dışı istihdamlar yapıldığını, anayasanın, yasaların çiğnendiğini, yasaları uygulamayan yabancı sermayeninse korunduğunu savundu. “Sahte projelerle gündem değiştirmek, süslü kelimelerle pembe tablolar çizmek aldatmacasına halkımızın karnı toktur. Her gün israfı artıracak şekilde bakan değiştiren bu taşeron hükümet mutlaka gidecektir” iddiasında bulunan Gökçebel, Kıbrıs Türk toplumunun zehirlendiğini, dağların taşların peşkeş çekildiğini, Lefke bölgesinin ve Karpaz’ın satıldığını öne sürdü ve “bu anlayışın yenileceğini” ifade etti. Gökçebel açıklamasında iddialarına şöyle devam etti:

 

“Kıbrıs Türk toplumuna göçü reva gören, asimilasyona sessiz kalan, işsiz aşsız bıraktıkları KTHY çalışanlarını, DAÜ-DAK çalışanlarını hatırlamadan iftar çadırlarında din simsarlığı yapanlar halkına ihanet etmektedir ve mutlaka hesap verecektir.

 

İnsan ve çalışma haklarını hiçe sayan, çalışanları bölecek her türlü yolsuzluklara yol açan, gün ve gün ekonomik eşitsizlikleri, sömürüyü, sefaleti, pahalılığı getiren bu sistemi baskıcı bir rejimle korumaya çalışanlar kendi hakkını yok oluşa sürüklemektedir.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur