PARTİZANLIK TEPKİSİ

'PARTİZANLIK' TEPKİSİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ilkokul müdür ve müdür muavinliği sınavlarının iptal edilmesini istedi. Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, “İlkokul müdür ve müdür muavinliği sınavlarında soruların dışarıya sızdırıld

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ilkokul müdür ve müdür muavinliği sınavlarının iptal edilmesini istedi.

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, “İlkokul müdür ve müdür muavinliği sınavlarında soruların dışarıya sızdırıldığı nedeni ile yalnızca hatırlı UBP’lilerin yakınlarının sınavda başarılı olduğu konusunun ülke gündemine yeni bir partizanlık olarak bomba gibi düştüğü”nü ifade ederek şunları kaydetti:

“Gün geçmiyor ki Ulusal Birlik Partisi Hükümetinin partizanlığına dayanan bir skandal ile karşılaşmayalım. Daha birkaç gün önce UBP’li gençlerin katıldığı bir Parti toplantısında Başbakan İrsen Küçük tarafından açıklanan ve buram buram partizanlık kokan istihdam konusunun tartışmaları bitmeden şimdi de İlkokul müdür ve müdür muavinliği sınavlarında soruların dışarıya sızdırıldığı nedeni ile yalnızca hatırlı UBP’lilerin yakınlarının sınavda başarılı olduğu konusu ülkemiz gündemine yeni bir partizanlık olarak bomba gibi düşmüştür.

Partimiz CTP-BG, Ulusal Birlik Partisinin çocuklarımızı eğitecek veya eğitecek olan öğretmenleri yönlendirecek kişilerin seçiminde bu kadar pervasızca partizanlık yapmasını eğitim sistemimizi dinamitleme olarak değerlendirmektedir.

Hiçbir Ulusal birlik partili yetkisinin yapacağı açıklama bu kadar çok UBP örgüt başkanı veya yetkilisinin yakınlarının kriter puanları düşük olmasına rağmen başarılı oldukları konusunda inandırıcı olamaz. Toplam yüz sorudan doksanının doğru yapılması, on tanesinin de cevapsız bırakılması tesadüfen olamaz.

Hele hele kazananlardan bir tanesi de, sınava girdiği için etik olarak sınav sonuçlarının değerlendirilmesine girmemesi gereken şu andaki Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü’nün eşi ise, söz konusu sınav sorularının önceden dışarıya sızmadığını inandırmak hiç mümkün değildir.

Eğitim önemli bir konudur. Çünkü ülkemizi her alanda yönetecek insanların yetiştirildiği bir kurumsal yapı ile ilgilidir. Bu nedenle ehil eller tarafından yönetilmesi çok önemlidir. Oysa şimdi yapılan bu kurumun ehil eller yerine partizanca yaklaşımlarla yeteneklerine bakılmadan eş ve dostlara bu mevkilerin peşkeş çekilmesidir.

Bu kadar tartışmalı ve şaibeli bir sınavın derhal iptal edilerek sınav ve sınav müdürü ile ilgili soruşturma açılması gerekmektedir.

Bu yapılmadığı sürece sınav ve sınavla ilgili şaibe hiçbir zaman ortadan kalkmayacaktır. Kamu vicdanı söz konusu sınav sonuçlarını ve kazananları hep mahkûm edecektir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur