Öztoprak özele mi gitti?

Öztoprak özele mi gitti?

DAÜ Rektörü Abdullah Öztoprak, methiyeler düzdüğü ve oğlunu da eğitime verdiği Doğa Koleji’ni şimdi beğenmemiş iddiasında bulunuyor kimi çevreler. Bu da nerden çıktı derseniz, şöyle ki; Öztoprak, Doğa Koleji’nde okuyan oğluna, daha önce DAK&

A+A-

 

DAÜ Rektörü Abdullah Öztoprak, methiyeler düzdüğü ve oğlunu da eğitime verdiği Doğa Koleji’ni şimdi beğenmemiş iddiasında bulunuyor kimi çevreler.

Bu da nerden çıktı derseniz, şöyle ki; Öztoprak, Doğa Koleji’nde okuyan oğluna, daha önce DAK’ta eğitim veren bir öğretmenden A Level ve CSI için özel ders aldırıyormuş.  

Eğer bu iddia doğruysa Doğa’nın eğitim kalitesine söz söyletmeyen Öztoprak’ın bu davranışı tam ters bir durum değil mi?  Yoksa Öztoprak, Doğa Koleji’nin eğitimini mi beğenmiyor ya da yetersiz mi buluyor?

Ya da bunların tümü sadece bir iddia mı? Umarız öyledir.

 


 

Ödenekler ödenmedi…

Her yıl eğitim yılının başında öğretmenlere verilmesi gereken hazırlık ödeneklerinden ses yok.

Gerçi maaşları bile  zar zor ödeyen hükümet birçok kalemde ödeme yapamıyor.

İlk önce öğretmenlere asgari ücretin bir buçuk katı olan ödeneklerin hükümet tarafından iki taksit şeklinde ödeneceği tahaddütü verildi.

İlk taksit okullar açıldığında diğeri yılbaşı sonrası…

Ancak okullar açılalı bir ay olmasına rağmen, ödemeler yapılmadı. Ne zaman yapılacağı ise açıklanmadı.

 


 

DAÜ özelleştirildi mi?

DAÜ’nün kitap satış ofisinin (bookstore) özele devredildiğine dair iddialar var. Bu merkeze Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı ve kimi özel kırtasiyelerin de talip olduğunu biliyorduk.

Peki bir ihale yapıldı mı? DAÜ yönetiminin kamuoyunun aydınlatması yerinde olacak!..

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur