ÖZERDEN: ŞARTLARIMIZA GÖRE HAREKET ETTİK

ÖZERDEN: ŞARTLARIMIZA GÖRE HAREKET ETTİK

2011-2012 futbol ligi yeni sezon öncesi takımların hazırlıkları son sürat devam ediyor. Geçen yıl 2’nci Lig’den Play-off maçları sonunda Süper Lig’e yükselen Girne’nin sarı siyah renkli köklü takım Türk Ocağı bu anlamda çalışmaları

A+A-

Türk Ocağı, neden yurt dışı kampına gitmedikleri konusuna açıklık getirdi

 

ÖZERDEN: ŞARTLARIMIZA GÖRE HAREKET ETTİK

 

Geçtiğimiz sezon Play-off maçları sonunda Süper Lig’e yükselen Türk Ocağı’nda yeni sezon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl 14 Süper Lig ekibi içerisinde bir tek yurt dışı kampına çıkmayan ekip olan Türk Ocağı’nın başarılı teknik patronu Kayhan Özerden, bu konuya açıklık getirdi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi olarak Türk Ocağı’nın başarılı antrenörü Kayhan Özerden ile yeni sezon çalışmaları kapsamında kamp programından transfer çalışmalarına, idman temposundan ligdeki hedeflerine kadar görüştük

 

2011-2012 futbol ligi yeni sezon öncesi takımların hazırlıkları son sürat devam ediyor. Geçen yıl 2’nci Lig’den Play-off maçları sonunda Süper Lig’e yükselen Girne’nin sarı siyah renkli köklü takım Türk Ocağı bu anlamda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Her yıl futbol kulüplerimizin alışılagelmiş yurt dışı kamp ve hazırlık programlarına bu yıl Türk Ocağı uymadı. Yeni sezon hazırlık çalışmalarını KKTC’de sürdüren Türk Ocağı takımının bu tercihi ne ve hangi sebeplerle aldığını en yetkili isimlerden takımın teknik patronu Kayhan Özerden’den aldık. Özerden, YENİDÜZEN Spor’a yaptığı açıklamada konuyla ilgili şöyle konuştu: “İlk etapta sezonu açarken yönetimim ve teknik ekibimle yeni sezonun ikinci etabı olarak bir yurt dışı Türkiye kampını gündemimize almıştık. Daha sonra ilk etap çalışmalarımıza başladıktan sonra ülke ekonomi koşulları ve kulübümüzün ekonomik şartlarını da kendi içimizde değerlendirerek birkaç olumsuz koşullar gördük. Bu olumsuz koşullardan biri bazı takım oyuncularımızın vize sorunu olması, transfer çalışmalarımızın henüz tamamlanmamış olması baş etkenlerden biriydi. Durum böyle olunca da sırf gitmek olsun diye gitmedik. Bu mevcut şartlardan dolayı tam randıman alamayacağımız ve eksik bir kamp programı sürdürmektense tercihimiz burada, Kıbrıs’ta hazırlıklarımızı sürdürmekten yana oldu. Hem böylece takım kadrosunda bulunan vize sorunlu oyuncularımızla bir arada çalışma olanağını sürdürdük, hem de ileriki dönemlerde kulübümün maddi olanakları daha iyi şekilde kullanarak sıkıntıya düşmeme konusunda tedbir adlık.”

 

BAYRAM SONRASI KKTC’DE KAMP

İkinci etap kamp programını da gündemlerine alan Özerden şöyle konuştu: “Önümüz bayram ve bayram dolayısı ile yeni sezon hazırlıkları kapsamında futbolcularımıza birkaç günlük tatil verdik. Bu tatil sonrası yönetimimle KKTC içi kamp yapma kararı aldık. Bayram bitiminin hemen haftasına kapma gireceğiz ve şu anda nerde ne yapacağımız konusunda yönetimimle görüşme aşamasındayız.”

 

EN AZ İKİ YABANCI TRANSFERİMİZ DAHA OLACAK

Türk Ocağı’nın başarılı teknik adamı Özerden, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Konuyla ilgili şu şöyle konuştu: “Türk Ocağı’nın şuanda iyi ve kaliteli mevcut bir kadrosu var. Oyuncularımın istekli ve arzulu oluşlarından oldukça memnunum. Şu bir gerçek ki mevcut kadromdaki oyuncularıma güvensem de Süper Lig’de oldukça güçlü kadroya sahip takımlar var. Biz de bu anlamda rekabet ve koyduğumuz lig hedefi doğrultusunda en az iki yabancı transferi yağmayı düşünüyoruz. Şu anda Sisey isimli siyahi bir orta saha oyuncusu ile anlaştık ve kadromuza kattık. Bunun yanında Türkiye’den denemek amaçlı daha önce Mersin İdman Yurdu’nda top koşturan Volkan ve Oğuz’u deniyoruz. Yine Lefke’nin bugünlerde idmanlarında denediği Nijeryalı Wale’yi gündemimizde tutuyoruz ve bekliyoruz. Olurda Lefke’nin anlaşma sağlayamaması durumunda bu oyuncuyu kadromuza katmayı hedefledik.”

 

LİGDEKİ HEDEFİMİZ “İLK 8”

Kayhan Özerden yeni sezon Süper Lig’de belirledikleri hedefi de dile getirerek, “Türk Ocağı Spor Kulübü olarak bu yıl yeniden süper lig’e yükseldik. Geçmişte birçok başarılara imza koyan kulübümüzün bu yıl ilk etapta ligde iyi futbol sergileyerek kalıcı olabilmek. Ben ve teknik ekibimle belirlediğimiz hedef lig sırlamasında ilk 8’de yer almak. İleriki yıllardaki esas hedefimiz ise kadromuzu daha da güçlendirerek Türk Ocağı’nı çok daha iyi yerlere getirerek, geçmişte de olduğu gibi üst sıralara taşıyarak başa yani şampiyonluğa oynamak olacaktır” şeklinde konuşmasına son verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur