ÖZERDEN: ÖNCELİĞİM OCAK

ÖZERDEN: ÖNCELİĞİM OCAK

2011-2012 futbol sezonuna sayılı günler kala önce Türk Ocağı yönetimin sonra takımın teknik patronu Kayhan Özerden’den gelen istifalar sonrası camia sıkıntılı günler içerisine girdi. Teknik patron Kayhan Özerden bundan sonraki yaşanacak süreç ve gel

A+A-

 

2011-2012 futbol sezonuna sayılı günler kala önce Türk Ocağı yönetimin sonra takımın teknik patronu Kayhan Özerden’den gelen istifalar sonrası camia sıkıntılı günler içerisine girdi. Teknik patron Kayhan Özerden bundan sonraki yaşanacak süreç ve gelişmelerle ilgi düşüncelerini YENİDÜZEN’e anlattı.

24 Eylül 2011 tarihinde start alacak yeni futbol sezonunun başlamasına bir aydan da az süre kalmasına rağmen Türk Ocağında yaşanan olumsuzluklar sebebi ile sıkıntılı günler içine girdi. Türk Ocağı Limasol (TOL) Kulüp Başkanı Hasan Saltuk yönetiminin ve takımın teknik kadrosu başında bulunan Kayhan Özerden görevlerinden istifa etmelerinin ardından camia ve spor kamuoyunda şok etkisi yarattı.

YENİDÜZEN Spor Servisi olarak görüştüğümüz teknik patron Kayhan Özerden’den yaşanan şok gelişmelerde olayların bu raddeye nasıl geldiğinden ve bundan sonraki süreçte kendisinin izleyeceği hareket şeklinin nasıl olacağı hakkında düşüncelerini aldık.

 

OLUMSUZLUKLARLA ÇIRPINDIK

Özerden yaşanan istifalar sonrası işin bu raddeye gelmesinin başlıca sebeplerini şöyle ifade etti; “ yaklaşık iki yıldan aşkın bir sürede ben ve teknik ekibim sevgili başkan Hasan Saltuk yönetimi ile bu güzide takımın başarısı için tüm olanaksızlıklar ve zor şartlar altında canla başla çalıştık, hala da bugündür ayni şekilde çalışıyoruz. Kulübümüzün maddi sıkıntıları içerisinde bir aile bir bütün olarak çok mücadele verdik, var olan dar imkanlarla başarıyı yakalamak adına deyim yerinde ise “Yok’u Var Ettik” adeta çırpındık. Başkan Hasan Saltuk ve yönetimi ile göreve birlikte geldik birlikte mücadele ettik ve geçen yıl başarılı bir sezon ardından takımımızı Play-Off maçları sonrasında bu yıl süper lig’e taşıdık.

 

BAŞKAN’IN SAĞLIK SORUNLARI DA İSTİFAYA BİR SEBEP

Özerden, yaşanan istifalar hakkında bir başka sebebin de son dönemlerde başkan Saltuk’un yaşadığı ciddi sağlık sorunlarının da bir etken olduğuna dikkat çekerek, konuşmasına şöyle devam etti, “ Kulübümüz var olan dar bütçesi ve maddi olanaksızlıklarla çok mücadele etti bu bir gerçek. İmkanlarımız dahilinde herkes bugüne kadar oldukça fedakardı. Başkan ve yönetim bu olanaksızlıklar karşısında mücadele etmekten çok yoruldu, çok yıprandı. Bilindiği üzere geçen iki yıllık zaman süreci içerisinde Başkan Hasan Saltuk’un sağlık sorunları da bu doğrultuda nüksetmiş ve sağlığı açısından oldukça sıkıntılı günler yaşamıştı. Geçen yıl bir iki kez ambulansla acilen hastaneye kaldırılmış ve zor günler yaşamıştı. Bu sıkıntılar ardından başkanın özel aile içerisinde de sıkıntılı günler yaşamasına sebep oldu. Böylesine bir baskı ve stresli pozisyonu karşısında son zamanlarda birebir görüştüğüm Başkan Hasan Saltuk, daha fazla mücadele edemeyeceğini ve yorulduğunu sık sık dile getirmişti. Böyle bir pozisyonda tüm camianın beklentilerinin büyük olması karşısında da fikrimce bu sorumluluk stresi altında daha da dayanamadı ve istifasını verdi. Üzücü bir durum fakat camia için bundan sonraki dönem umarım hayırlısı olur” şeklinde konuştu.

 

İSTİFAM DA HERHANGİ BİR BASKI SÖZ KONUSU DEĞİL

Teknik patron Özerden, kendisinin de istifa kararı alması hakkındaki düşüncesini de şöyle aktardı, “Başkan ve yönetimimin istifası ardından benim de istifa etmem etik gereği bana göre daha doğruydu. Şuanda istifa etmeme rağmen hala ben ve teknik ekibim takımımızın başındayız. 15 Eylül tarihinde yeniden genel kurula gidilecek, yeni yönetim oluşturulacak. Bu geçiş süresi içerisinde gerek camiaya gerekse takıma en az zararı verme adına görevimizin başındayız. Yine ayni şekilde hiçbir şey olmamış gibi idman ve hazırlık karşılaşmalarına programımız dahilinde devam edeceğim. Sonuç itibaren iki yılı aşan bir zamanda takımızla bir aile bir bütün olduk ve bu sorumluluğu içimde taşıyorum” diye konuştu.

 

 

YENİ YÖNETİM İSTERSE,  ÖNCELİK  “OCAK’LA DEVAM”

Teknik Direktör Kayhan Özerden, son olarak kendisi ve teknik ekibinin bundan sonra önümüzdeki günlerde yaşanacak süreçte izleyeceği yol hakkındaki düşüncelerini şöyle aktardı, “ Ben ve ekibim şuanda takımımızın hala başındayız. Aldığımız karar doğrultusunda 15 gün içerisinde oluşacak olan yeni yönetime kadar takımımla hazırlıklara ve idmanlara aralıksız devam edeceyiz. Kendimizin önceden oluşturduğumuz hazırlık kapsamındaki programı harfiyen uygulayacağız. Yeni yönetimi beklemeye geçtik. Seçilecek ve oluşacak yeni yönetim eğer bizle devam etme kararı alır ve bize teklif getirirse önceliği bu yönde takımımız başında yola devam olarak kullanmayı düşünüyoruz. Eğer bugünkü şartlardan daha kötü bir durumla karşı karşıya kalmazsak ben ve ekibim büyük emek verdiğimiz takımızın başarısı adına seve seve göreve yeniden soyunuruz” şeklinde konuya açıklık getirerek, konuşmasına son verdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 921 defa okunmuştur