ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI SONUNA KADAR MÜCADELE

'ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI SONUNA KADAR MÜCADELE'

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, özelleştirmeye karşı süresiz grev dahil her türlü eylemi yapma kararlarına toplumdan destek geldiğini açıkladı

A+A-

 

Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan, özelleştirmeye karşı süresiz grev dahil her türlü eylemi yapma kararlarına toplumdan destek geldiğini, buna teşekkür ettiklerini belirterek, “Başta Özelleştirme ve Sosyal Sigortalar Yasa Tasarıları olmak üzere hükümetin almış olduğu kararlarla ilgili olarak, ‘öleceksek öleceğiz sonuna kadar direneceğiz’ sloganı ile ortaya koyduğumuz süresiz grev dahil bir dizi eylem kararımıza toplumun duyarsız kalmayacağını biliyor ve inanıyorduk. Gerek sendikalar gerek siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin almış olduğu güç ve eylem birliği kararlılığı yanında halkımızdan aldığımız izlenimler ve destek göstermektedir ki, ortaya koyacağımız direniş toplumun direnişi olacaktır” dedi.

 

Soysan, yaptığı yazılı açıklamada, “Hükümet tarafından hazırlandığı iddia edilen ‘Özelleştirme Yasası’nı bu hükümetin karnesine baktığımız zaman reddetmemiz kaçınılmazdır. Bugüne kadar ne çalışanına ne de halkına verdiği hiçbir taahhüdü yerine getirmeyen bir hükümetin hazırladığı yasaya iyi niyetli bir yasa gibi bakmamızı böyle kabul etmemizi bizden hiç kimse beklemesin istemesin” ifadelerini kullandı.

 

Soysan, “Özelleştirme Yasası, toplumun elinde kalan ve toplumsal varoluş meşalesi olarak gördüğümüz Elektrik Kurumu, Telekomünikasyon Dairesi, Ercan Havaalanı gibi varlıklarında birilerine peşkeş çekilmesi için aracı olması için hazırlanmıştır” iddiasında bulundu ve özelleştirmeyi de şirketleştirmeyi de kabul etmediklerini kaydetti.

 

Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yapının nasıl olması gerektiğine dair çözüm önerilerini Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na ilettiklerini, daha fazla beklemenin bir anlamı olmadığını ifade eden Tamay Soysan, şöyle devam etti:

 

‘Yinelemekte fayda görüyoruz ki; özelleştirme ile ilgili kavgamız sadece Telekomünikasyon Dairesi ile sınırlı değildir. Bizler Toplumun varoluş meşalesi gördüğümüz bu tür kurumların bir bir elden çıkarılmasına karşı çıkma kavgasıdır. Kavgamız işsiz kalacağız, aşsız kalacağız kavgası değildir inanın işsiz kalan, aşsız kalan insanlarımız da olacaktır. Ancak kavgamız topraksız varlıksız halk olmamız yolunda bize yaptırılmak istenilenlere karşı dik durma ülkemize sahip çıkma kavgasıdır.

 

Bu bağlamda bir kez daha belirtmek isterim ki Tel-Sen’in kavgasının El-Sen’in kavgası olduğunu bildiğimiz gibi El-Sen’in vermiş olduğu kavga da bizim kavgamızdır.

 

Bu aşamada şunu da söylemekte fayda var her ne hikmetse birileri sendikaların süresiz grevde kaç gün dayanabileceğini ortaya atarak ortaya konulan direnişi yıldırmaya bölmeye çalışmaktadır. Bilinmesini isteriz ki ortaya konulan direniş vatan sevgisi ile ortaya konmuştur ve bizler söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu bilen kişileriz. Öleceksek öleceğiz ama sonuna kadar direneceğiz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 657 defa okunmuştur