OTHELLO KALESİ BAKIMA ALINACAK

OTHELLO KALESİ BAKIMA ALINACAK

Eski Eserler ve Müzeler Dairesi, Gazimağusa’daki Othello Kalesi’nin acil müdahale gerektiren bölümlerinin bakım ve onarımı ihaleye çıktı

A+A-

 

 

Eski Eserler ve Müzeler Dairesi, Gazimağusa’daki Othello Kalesi’nin acil müdahale gerektiren bölümlerinin bakım ve onarımı ihaleye çıktı.

 

Daire Müdürü Emine Pilli’nin açıklamasına göre, UNDP PFF (Partnership For The Future) tarafından çıkılan ihaleye 4 Ekim’e kadar teklif kabul edilecek.

 

Pilli, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nin Othello Kalesi’nde rutin olarak yaptığı temizliğin yanı sıra yapısal bakım çalışmaları da gerektiğini ifade ederek, tarihi kalenin acil müdahale gerektiren yerlerinin bakım ve onarımının yapılması amacıyla harekete geçtiklerini belirtti.

 

Emine Pilli, Othello Kalesi’nin İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi’nin çalışmaları çerçevesinde öncelikli korunacak kültürel miras kapsamına alındığını; Avrupa Birliği’nin kalenin bakım ve onarımının yapılması için bütçe ayırdığını belirtti.

 

Pilli, kalenin acilen müdahale gerektiren yerlerinin bakım ve onarımının yapılması amacıyla 4 Ekim tarihine kadar kabul edilecek projelerin değerlendirilmesinin ardından, ihaleyi kazanacak projenin hemen uygulanmaya başlayacağını bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 882 defa okunmuştur