1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 10 yılda 59 cinayet
ÖNCE RESMİ AÇIKLAMA, SONRA ZİYARET

ÖNCE RESMİ AÇIKLAMA, SONRA ZİYARET

Hristofyas, "müzakere sürecinde önemli noktalarda sonuçlar elde ettiklerini, ancak Türk tarafında cayma olduğunu" savundu.

A+A-

 

 

Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, “müzakere sürecinde önemli noktalarda sonuçlar elde ettiklerini, ancak Türk tarafında cayma olduğunu” savundu.

Rum radyosunun haberine göre, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüşmesinin ardından Başkanlık binasına dönüşünde açıklamada bulunan Hristofyas, Ekonomi ve İç Güvenlik konularında cuma günü yapılacak görüşmeye kadar sonuç alınmasını diledi. Hristofyas, “Bunu diliyorum, çünkü emin değilim” ifadelerini kullandı.

Sırada Mülkiyet, Toprak ve Yönetim gibi konular bulunduğunu söyleyen Hristofyas, “önemli noktalarda sonuçlar elde ettiklerini düşündüklerini ancak Türk tarafında cayma olduğunu” da savundu.

Hristoftyas, ekim ayında BM Genel Sekreteri ile yapılacak görüşmeye kadar liderler arasında üç görüşmenin kaldığına dikkat çekti.

Doğalgaz aramaları çerçevesinde 12. parselde yer alan “Homeros” platformunu ziyaret edip etmeyeceği sorusuna da ise Hristofyas, “Ziyaret olacaksa bu resmi olarak açıklanacak” yanıtını verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 969 defa okunmuştur