1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ölümlü kazaya 2 bin TL ceza
Ölümlü kazaya 2 bin TL ceza

Ölümlü kazaya 2 bin TL ceza

Mağusa’da 4 Aralık 2011’de kaza geçiren ve eşi Müsteyde Karabulut’un ölümüne neden olan Kemal Karabulut, dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı

A+A-

Mağusa’da 4 Aralık 2011 tarihinde kaza geçiren ve eşi Müsteyde Karabulut’un ölümüne neden olan sanık Kemal Karabulut, dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Aleyhine getirilen davalardan suçlu bulunan sanık Karabulut, 2 bin TL para cezasına mahkum edildi.
Alkollüyken direksiyon başına geçmişti…
Sanık Kemal Karabulut, 4 Aralık 2011 tarihinde nüfus sayımından dolayı sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından eşi Müsteyde Karabulut ve 6 yaşındaki kızı ile birlikte yüzde 193 promil alkol etkisi altındayken Tuzla’dan İskele’ye gitmek için yola çıkmış ve LG 368 plakalı aracı ile St. Barnabas kavşağına geldiği esnada yol kenarındaki bordür taşlarına çarparak takla atmıştı. Kazada ağır yaralanan Müsteyde Karabulut, hastaneye kaldırılmış ancak yaşama tutunamayarak hayatını kaybetmişti.

2 bin TL para cezasına mahkum edildi…
Davanın kararını okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, sanık Kemal Karabulut’u aleyhine getirilen davalardan suçlu bularak mahkum ettiğini açıkladı. Her fırsatta ülkemizde son yıllarda trafik kazalarında meydana gelen ölümlerin korkutucu boyutlara ulaştığına dikkatleri çeken Ulutekin, sanığın tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu kaza yaparak eşi Müsteyde Karabulut’un ölümüne neden olduğunu anımsattı. Ulutekin, sanığa verilecek en uygun ve adil cezanın para cezası olduğunu söyleyerek sanığı 2 bin TL para cezasına mahkum etti.

 

(Gamze BAYKUR)

Bu haber toplam 3607 defa okunmuştur
Etiketler : ,