ÖLÜM TEHDİDİ

ÖLÜM TEHDİDİ

15 Ekim’de gerçekleşecek olan seçimlerde, Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Yönetim Kurulu’na aday olan Ayhan Kalaycılar ve Mustafa Yalınkaya dün öğle saatlerinde, ölüm tehdidi aldıkları gerekçesiyle Lefkoşa Emniyet Müdürlüğü’ne şikâye

A+A-

 

 

Tanju KONURALP

 

 

15 Ekim’de gerçekleşecek olan seçimlerde, Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Yönetim Kurulu’na aday olan Ayhan Kalaycılar ve Mustafa Yalınkaya dün öğle saatlerinde, ölüm tehdidi aldıkları gerekçesiyle Lefkoşa Emniyet Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu.

Yönetim kurulu adaylarından Ayhan Kalaycılar ve Mustafa Yalınkaya, tanımadıkları kişilerin kendilerini ve ailelerini ölümle tehdit ettikleri gerekçesiyle polise başvurdu.

 

BOZAT: “EVİNDE TEHDİT ETTİLER…”

Yönetim kurulu adaylarından Ayhan Kalaycılar’ın, tanımadığı kişiler tarafından evinde tehdit edildiğini ifade eden Bozat, Mustafa Yalınkaya’nın ise bir aracı tarafından aynı tehdide maruz kaldığını belirtti. Şüphelilerin adaylar hakkında birçok detay bildiklerini ve adayları sürekli takip edeceklerini vurguladıklarını açıklayan Bozat, “Şüphelilerden birisinin araç plakası alındı, konuyla ilgili polis soruşturması başladı” şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 2203 defa okunmuştur