1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Okulların açılmasına günler kala, ‘okul kapandı’ şoku!
Okulların açılmasına günler kala, ‘okul kapandı’ şoku!

Okulların açılmasına günler kala, ‘okul kapandı’ şoku!

Lefkoşa- Güzelyurt Anayolu üzerinde faaliyet gösteren GAÜ American Future College öğretmen, veli ve çalışanları bugün bir anda ‘okul kapanıyor’ şoku yaşadı.

A+A-

Lefkoşa- Güzelyurt Anayolu üzerinde faaliyet gösteren GAÜ American Future College öğretmen, veli ve çalışanları bugün bir anda ‘okul kapanıyor’ şoku yaşadı.

Lefkoşa Alayköy’de bulunan GAÜ American Future College’in kapanacağı gündeme geldi, okul CEO’su, yapının Girne’ye taşınacağını söyledi.

Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde, Lefkoşa Alayköy’de ana sınıf, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim faaliyetlerini sürdüren GAÜ American Future College, Girne’deki eğitim kurumu ile birleştirileceği açıklandı.

Bazı okul çalışanı ve aileler bu duruma tepki göstererek, konuyu Eğitim Bakanlığı’na taşıyacağını ifade etti.  YENİDÜZEN’e konuşan GAÜ CEO’su Doç. Dr. Hüda Hüdaverdi ise “Okulu kapatmıyoruz, taşıyoruz” dedi.

Okulun, ‘yeni eğitim yılında çok düşük öğrenci kaydı alması’ gerekçesiyle, Alayköy’deki akademisini Girne’ye taşıyacağı iddialarını da yanıtlayan Hüdaverdi, “tabii ki bu da önemli bir faktör…” yorumunda bulundu.

Alayköy’deki yapıyı Girne’ye taşıma kararı aldıklarını dile getiren Hüdaverdi, “Mevcut mekanı yeni projelerle kullanacağız. Kimseyi işten çıkarmıyoruz.” dedi.

Bazı çalışanların rahatsızlığını da değerlendiren Hüdaverdi, yaşananlara şöyle değindi:

“Sabah toplantı yaptık, çocukların ve çalışanların taşımacılığını da ücretsiz üstelenerek yeni gelişim programlarında binayı kullanacağımız için mevcut yapıyı Girne’ye taşınıyoruz. Okullar arası olan fiyat farkını da talep etmiyoruz, Girne’ye transfer yapıyoruz. Mevcut mekanı yeni projelerle kullanacağız. Okulu kapatmıyoruz, taşıyoruz. Eğer Girne’ye gitmeyi kabul etmeyen veli olursa geri ödeme iade etmeye hazırız. Ben kimseyi işsiz bırakmadım, sadece okulu taşıdık.

 

Bazı çalışanlar şikayette bulundu

Okulların açılmasına birkaç gün kala yaşanan olay, hem bazı velileri hem de çalışanları rahatsız ederken, konunun Eğitim Bakanlığı’na taşındığı da kaydedildi. Eğitim Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu haber toplam 9187 defa okunmuştur