Okullarımız hizmet bekliyor

Okullarımız hizmet bekliyor

Bir öğretmen olduğum için her zaman okullarımızın bakımı ve onarımı en duyarlı olduğum konuların başında gelir. Özellikle okullarımızın oyun ve spor alanları daha çok ilgimi çekmektedir. Arabayla herhangi bir mahalleden veya köyden geçerken okullarımızı

A+A-

 

 

Bir öğretmen olduğum için her zaman okullarımızın bakımı ve onarımı en duyarlı olduğum konuların başında gelir. Özellikle okullarımızın oyun ve spor alanları daha çok ilgimi çekmektedir.

Arabayla herhangi bir mahalleden veya köyden geçerken okullarımızın bahçe düzenleri, ilgi alanımın başında gelmiştir daima…

Okullarımız şu sıralar uzun yaz tatilinin ortasında bulunuyor. Okullarda öğrenci yok, bakım ve onarım için en uygun zaman. Bence her okul her yaz döneminde elden geçirilmeli, eksikler tespit edilip tamamlanmalı ve bir sonraki ders yılına tertemiz, eksiksiz hazırlanmalıdır.

Bazı okullarımızda bu tür faaliyetler gözlemlenmektedir. Bu tür faaliyetleri görebildiğimiz okullar bir elin parmaklarını geçmez. Oysa gönlümüz ister ki tüm okullarımızda çocuklara aynı olanaklar yaratılsın.

Devlet, tüm devlet okullarına bütün olanakları aynı ölçüde yaratmalıdır. Bir okul görüyoruz her tarafı pırıl pırıl, diğer bir okulun her tarafı dökülüyor.

Benim üzerinde durmak istediğim esas konu okul bahçelerinde yer alan spor alanlarının bakım ve onarımıdır. Bir okul düşünün basketbol potaları kırık dökük ve on yıldır atıl durumda. Bir diğer okulunun voleybol, basketbol, hentbol oynayacak düz bir zemini bile yok. Ben bu noktada okulda görev yapan beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımı da eleştirir ve sorgularım. Eğer bu arkadaşlar gereken kulisleri gerektiği zamanda yapmış olsalardı bu oyun alanları bu kadar kötü duruma gelmezdi diye düşünüyorum. Bu alanlar aslında beden eğitimi öğretmenlerinin ders işledikleri sınıfları durumundadır. Ben bir beden eğitimi öğretmeni olarak çöplük bir alanda ders işlemeyi reddederim ve bu durumun düzeltilmesini okul müdüründen de ısrarla talep ederim. Tabii ki bu tür işlerin yeri ve zamanı vardır ve şimdi tam zamanıdır. Buradan tüm yetkililere, velilere çağrı yapmak istiyorum. Göz bebeğimiz çocuklarımız için okullarımızı onlara yakışır bir duruma getirmek için hep birlikte kolları sıvamanın tam zamanı. Yeni bir ders yılı başlamadan her şeyi hazır hale getirelim.

Şehirden köylerimize tüm okullarımıza ayni olanakları yaratalım. El birliği ile her şey daha kolay ve daha güzel olabilir. Eğitim Bakanlığı, belediyeler, kaymakamlıklar, muhtarlıklar, okul aile birlikleri, işadamları, veliler... 

Okullarımız sizden hizmet bekliyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 486 defa okunmuştur