1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Anlaşılma ve Anlaşmama -2
Oklar ilk kez atılıyor

Oklar ilk kez atılıyor

Okçuluk Federasyonu sporcuları ile Çankaya Belediyesi Okçuluk İhtisas Kulübü sporcuları organize edilen yarışmada ok atacaklar. Bu amaçla önceki akşam adamıza gelen Çankaya Belediyesi Okçuluk Kulübü sporcuları dün Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda ç

A+A-

 

 

Okçuluk Federasyonu sporcuları ile Çankaya Belediyesi Okçuluk İhtisas Kulübü sporcuları organize edilen yarışmada ok atacaklar.

Bu amaçla önceki akşam adamıza gelen Çankaya Belediyesi Okçuluk Kulübü sporcuları dün Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda çalışmalar yaptı.

Önceki akşam adamıza gelen Çankaya Belediyesi okçularıyla KKTC’li okçular, dün Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda birlikte antrenman yaptılar.

Bugün saat 10.00’da başlayacak olan turnuvanın ilk gün yarışları sonrasında ikinci gün yarışları yarın saat 08.30’da başlayacak. Daha önce açık alanda yapılacağı açıklanan ikinci gün yarışları aşırı sıcaklar nedeniyle yine Atatürk Spor Salonu içinde yapılacak.

 Büyük Erkekler, Büyük Bayanlar ve Minikler Kategorileri’nde yapılacak yarışmalarda okçular salonda 18 metreden 72 ok, açık alanda ise 30 metreden 72’şer ok atacaklar.

Yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları ise 15 Ağustos Pazartesi günü saat 09.00’da Sporcu Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreninde verilecek.

 

“SPORCULARIMIZ EKSİKLERİNİ GÖRME ŞANSI BULDU”

Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş uzun süredir Çankaya Belediyesi ile iyi ilişkiler içinde olduklarını belirterek dün gerçekleştirilen antrenman sırasında sporcularımızın eksiklerini görme şansı bulduğunu belirterek, “Bu yarışma bizim sporcularımız için ilaç gibi geldi. Hem motivasyonlarını artırdı hem de eksiklerini görerek seviyelerini belirleme şansı buldular” dedi.

 

SPORCULAR AZİMLİ VE İSTEKLİ

Dokuz kişilik konuk takımın sorumlusu, Türkiye’ye ilk uluslararası madalyayı kazandıran ve aynı zamanda Milli Okçuluk Hakemi ve Antrenörü olan Tülin Cavlı “Kıbrıs’ ta okçuluk zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarda ama azim ve inatla yapılmakta. Malzeme yetersizliği ve atış alanlarının olmamasından dolayı sporcular belli bir mesafenin üstüne çıkamıyorlar. Bizlerde eksiklerini görerek sporculara elimizden geldiği kadar yardımcı olarak eğitim vermeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur