ÖĞRETMENLERDEN  KARPAZ ÇIKARTMASI

ÖĞRETMENLERDEN KARPAZ ÇIKARTMASI

KTOEÖS, “eğitimde fırsat eşitsizliğinin en belirgin örneğinin Karpaz okulları” olduğunu savunarak, kalabalık bir ekiple Karpaz'a gitti

A+A-

 

KTOEÖS, “eğitimde fırsat eşitsizliğinin en belirgin örneğinin Karpaz okulları” olduğunu savunarak, “buna dikkat çekmek amacıyla” bugün, tüm kurullarıyla kalabalık bir ekip olarak otobüslerle Karpaz okullarını, köyleri ziyaret edip, veliler ve öğrencilerle toplantılar yapacaklarını açıkladı.

 

Sendika başkanı Tahir Gökçebel yazılı açıklamasında, okulların açılmasının 3. haftasına girilmesine rağmen en temel okul ihtiyaçlarının henüz giderilemediğini savunarak, “eksikliklerin, terk edilmişliğin ve eğitimde doğan fırsat eşitsizliğinin en belirgin örneği Karpaz okullarıdır” dedi.

 

Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nun öğretime halen başlayamadığını; Erenköy Lisesi, Karpaz Meslek Lisesi, Mehmetçik Ortaokulu ve bölgedeki ilkokulların birçok eksiklikleri yanında müdür, müdür muavini, öğretmen, hademe, sekreter, temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçlardan yoksun olduğunu anlatan Gökçebel, şunları kaydetti:

 

“KTOEÖS; kamusal eğitime, devlet okullarımıza sahip çıkma kararlılığındadır. Bu açıdan bugün tüm kurulları ile kalabalık bir ekiple, otobüslerle Karpaz okullarımızı, köylerimizi ziyaret edip velilerimiz, öğrencilerimizle meydan toplantıları yapacaktır. Buradaki eksikliklere, fırsat eşitsizliğine dikkat çekecektir.”

 

DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ…

 

Bugünün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü olduğunu anımsatan Gökçebel, “Öğretmenin özlük haklarının geriye götürüldüğü, sendikasının saldırı altında olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Kamusal eğitim, yok edilmek için, saldırı bombardımanı altına alınmıştır. Devlet okulları yok edilerek, öğrencilerimizin büyük bir kısmı özel okulların müşterisi yapılmak istenmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 699 defa okunmuştur