ÖĞRENCİLERİN İSYANI

ÖĞRENCİLERİN İSYANI

Müdürsüz ve öğretmensiz 2011-2012 Eğitim Yılı’na başlayan Yendikonuk İlkokul öğrencileri isyan etti: “Geleceğimizle oynamayın” 2011-2012 Eğitim Yılı birçok sorunla açılırken, Yedikonuk İlkokulu’nda ne müdür ne de öğretmenin olması

A+A-

 

 

Müdürsüz ve öğretmensiz 2011-2012 Eğitim Yılı’na başlayan Yendikonuk İlkokul öğrencileri isyan etti:

“Geleceğimizle oynamayın”

 

2011-2012 Eğitim Yılı birçok sorunla açılırken, Yedikonuk İlkokulu’nda ne müdür ne de öğretmenin olması minik öğrencileri isyan ettirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü, kendi hazırladıkları pankartlarla eylem yapan öğrenciler, “Geleceğimizle oynamayın” çağrısında bulundu.

Geleceğimiz ile oynamayın diye slogan atan Yedikonuk İlkokulu öğrencileri, “Bize öğretmen verin”, “Bu ülkede cahil mi kalacağız?”, “Okulumuz kapanmasın yeni öğretmen istiyoruz”, “Biz çocukların geleceği ile oynamayın” yazılı kendileri gibi renkli pankartlarla okuma şevklerini gösterdi.

 Veliler pazartesinden itibaren çocuklarını okula göndermeme kararı alırken, öğretmen eksikliliğinin bir an önce tamamlanması talebinde bulundu.

Veliler ayrıca, gelecek öğretmenin de atamalarla görevlendirilip yerine geçici öğretmen gönderildiği takdirde çocuklarını 2011- 2012 öğretim yılında okula göndermeyeceklerini söyledi.

 

7 SINIFA 5 ÖĞRETMEN

Yedikonuk ilkokulu Okul Aile Birliği temsilcileri, okulda 125 öğrencinin olduğunu ve buna rağmen okulda 5 öğretmen bulunduğunu söyledi. Bu 5 öğretmenin 2’sinin sınıf öğretmeni 3’nün branş öğretmeni olduğunu belirten Okul Aile Birliği yetkilileri, okulun 7 sınıfı olduğunu da belirtti. Aralık ayında okul müdürlerinin emekli olduğunu belirten Okul Aile Birliği yetkilileri, bakanlığın hala boşalan bu kadroya münhal açmadığını söyledi.

Okul Aile Birliği yetkilileri, okulun kırtasiye malzemelerini ve öğrencilere dağıtılacak kitapları kendi imkânları ile gidip bakanlıktan aldıklarını ve kitapların dahi hala hazır olmadığını çocukların okuma kitaplarının kendilerine verilmediğini anlattı.

 Cuma gün yaşanılan bir olay da anlatılarak, bir velinin okulda öğretmen olmaması gerekçesi ile 2 çocuğunun kaydını okuldan alıp Mehmetçik ilkokuluna yaptırdığını söylenildi.

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN’de

 

 

Bu haber toplam 1498 defa okunmuştur