ÖĞRENCİLERİ MEHMET ÖKE’Yİ ANIYOR

ÖĞRENCİLERİ MEHMET ÖKE’Yİ ANIYOR

Hayatını geçen yıl kaybeden öğretmen, Kamu Hizmeti Komisyonu eski sınav işleri müdürü Mehmet Öke, öğrencilerinin düzenleyeceği geceyle anılıyor.

A+A-

 

 

 

Hayatını geçen yıl kaybeden öğretmen, Kamu Hizmeti Komisyonu eski sınav işleri müdürü Mehmet Öke, öğrencilerinin düzenleyeceği geceyle anılıyor. Öke’nin birinci ölüm yıldönümü olan 8 Ekim’de, müzik dinletisi ve resim sergisinin yer alacağı anma etkinliğinin geliri, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na verilecek.

 

“Öğretmenimizden öte dostumuzdu, bize hep babamız gibi yaklaşırdı” dedikleri Mehmet Öke’yi anmak için etkinlik planlayan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi mezunu bir grup genç, Öke’nin tüm öğrencilerini ve sevenlerini anma gecesine davet etti.

 

Merhum Mehmet Öke’nin çoğu kez kendilerine hitap ederken kullandığı “Dadsız tarhanalar” ifadesinin de yer aldığı bir afiş hazırlayan ve “Dadsız tarhanalardan sana… Müzik dinletisi ve resim sergisi” adıyla anma etkinliğini düzenleyen gençler, YDÜ Kütüphanesi salon 4’te saat 20.00’de başlayacak gece için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Öke’yi anma gecesinde Serap Özakan ve Heran Mirillo Karabacak flüt; Esra Poyrazoğlu ve Eda Kanol piyano dinletisi sunacak.

 

Ayrıca Ahmet Erman Karagöz, Hidayet Toros Manavoğlu, İpek Denizli Karagöz ve Ülviye Karabaşak’ın 50 civarında tablosu sergilenerek satışa sunulacak.

 

TAK muhabirine etkinlikle ilgili bilgi veren gençler, ÖYAK ve YDÜ’nün katkılarıyla düzenleyecekleri anma gecesini gelenekselleştirmek istediklerini söylediler.

 

Bu fikrin Serap Özakan’dan çıktığını belirten Öke’nin öğrencileri, hayatını kanserden kaybeden öğretmenlerinin çocuklara çok düşkün olduğunu, bu nedenle gecenin gelirini Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na vereceklerini belirtti.

 

Mehmet Öke’nin birçok okulda İngilizce öğretmenliği ve mezun oldukları Güzel Sanatlar Lisesi’nde de müdürlük de yaptığını ifade eden öğrencileri, zamansız kaybettikleri ve kaybından acı duydukları öğretmenlerinin diğer öğrencilerine de çağrı yaparak, “Fikir fikri doğurur. Bizimki bir başlangıçtır. O’nu daha iyi anmak ve yaşatmak istiyoruz” dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1539 defa okunmuştur