ÖĞRENCİLER YARGI ÖNÜNDE

ÖĞRENCİLER YARGI ÖNÜNDE

Yakın Doğu Üniversitesinde dün meydana gelen öğrenci olaylarından dolayı zanlı olarak gözaltına alınan Serdar Kayaalp, Fırat Sandalcı, Talhar Fehim Ceylanlı ve Hamdi Şener mahkemeye çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ huzurunda Savcı Cemaliye Usanmaz

A+A-

 

 

Yakın Doğu Üniversitesinde dün meydana gelen öğrenci olaylarından dolayı zanlı olarak gözaltına alınan Serdar Kayaalp, Fırat Sandalcı, Talhar Fehim Ceylanlı ve Hamdi Şener mahkemeye çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ huzurunda Savcı Cemaliye Usanmaz’ın ithamı doğrultusunda saat 14.00’de başlayan duruşmada, Polis Memuru Hasan Selvili zanlıların “Türkiye’deki terör olaylarını protesto etmek için toplanan öğrenci grubuna ve çevredeki araçlara saldırarak suç işlediklerini” söyledi.

“Tecavüzi alet taşıma, kanunsuz topluluk, rahatsızlık yaratmak, kasti hasar, ayaklanma ve darp” suçlarını işleyen zanlılara ek olarak 12 kişinin daha arandığını kaydeden Selvili, davanın salimen yürütülebilmesi ve gereken diğer ifadelerin alınabilmesi için zanlılar hakkında 3’er gün tutukluluk talebinde bulundu.

Zanlıların avukatları Emre Kadri ve Fayka Deniz Paşa da, 3’er gün tutukluluk talebine itirazları olmadığını belirttiler.

Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ, aranmakta olan 12 kişinin bulunması ve ifadelerinin alınmasının gerektiğini belirterek zanlıların 3 gün daha poliste kalmalarını, tahkikatın daha erken bir sürede tamamlanması halinde bu süreden önce serbest bırakılmaları direktifini verdi.

 

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur