1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AŞKA ÖZLEM 'KIŞ KIŞ' DEDİ
Ogier kazandı ama, ‘Mini’ Adını Yazdı

Ogier kazandı ama, ‘Mini’ Adını Yazdı

Almanya Rallisi’nde zirve yine Fransız, ama bu kez şampanyayı genç bir isim, *Sebastien Ogier* patlattı! İkinci günün son etabı olan Arena seyirci etabında takım arkadaşı Sebastien Loeb’ün spin atıp zaman kaybetmesiyle kendini liderlik tahtınd

A+A-

 

Almanya Rallisi’nde zirve yine Fransız, ama bu kez şampanyayı genç bir isim, *Sebastien Ogier* patlattı! İkinci günün son etabı olan Arena seyirci etabında takım arkadaşı Sebastien Loeb’ün spin atıp zaman kaybetmesiyle kendini liderlik tahtında bulan Citroen pilotu Ogier, yaşananlara kendi bile inanamadı.

Yarışmayı kazanan Ogier’den daha çok hafta sonunun en büyük galibi ilk kez podyum heyecanı yaşayan “Mini” ve sürücüsü Sordo oldu.
Böylelikle Almanya’da en dikkat çekici sonucu İspanyol rallici Dani Sordo aldı. Mini Cooper Works’u ile Sordo, DS3′lerin ardından ama Ford’ların önünde podyum yaparak hem kariyeri hem de otomobili adına önemli adımlar kaydetti.

Öteyandan Ogier, son güne başlarken elinde bulunan 1 dakikadan fazla avantajını iyi kullanarak 40 saniyeden biraz az farkla DS3′ünü finiş tak’ına ilk sırada çıkarmayı başardı. Şampiyona lideri Loeb ise, ikinci günkü hatasına en azından son gün yeni bir halka eklemedi ve rallinin son üç etabında en iyi zamanları kaydederek genç takım arkadaşının ardından ikinci sırada tamamladığı Almanya Rallisi’nin ardından liderliğini pekiştirdi.

Almanya rallisinden sonra şampiyonada Loeb, 192 toplam puanla liderliğini korudu, Almanya’da zafer kazanan takım arkadaşı Ogier ise  25 puan farkla O’nun ardından 2′nci durumda bulunuyor. Dünya Ralli Şampiyonası’nda sıradaki ralli 8-11 Eylül’de yapılacak olan Avustralya Rallisi.

 


 

Çakkıdı Restaurant Rallisi asvalt Üzerinde Geçilecek

 

 

Önümüzdeki hafta Esentepe bölgesinde gerçekleştirilecek Çakkıdı Restaurant Rallisine yarışmacı ekipler hazırlıklarını sürdürürken perşembe akşamı ise 13 aracın katılımı ile yarışmanın kayıtları kapandı.

Ömer Yıldız, Güner Şevketoğlu, Turgut Yıldız ve Serkan Coşar arasında büyük bir mücadele yaşanması beklenen rallinin tamamı asvalt güzergah üzerinde koşulacak.

2 Eylül Cuma Çakkıdı Restaurant önünden alınacak sembolik start ile başlayacak yarışma, 3 Eylül Cumartesi Esentepe bölgesinde koşulacak 3 Özel Etabın ardından sonlanacak.

 

 

 

Çakkıdı Restaurant Rallisi Kayıt Listesi

Sıra

1.Yarışmacı

2.Yarışmacı

Araç

Grup

1

Ömer Yıldız

Kerem Toka

M.Lancer EvoVI

Gr.A8

2

Turgut Yıldız

Mehmet Mişon

M.Lancer EvoVII

Gr.A8

3

Güner Şevketoğlu

Ömer Topcu

M.Lancer EvoIX

Gr.N4

4

Enver Çelebi

Gökan Bolatçıoğlu

M.Lancer EvoIII

Gr.A8

5

Derviş Sütçüoğlu

Harun Çakır

M.Lancer EvoVI

Gr.N4

6

Selen Bilgimer

A.Buzlukcuoğlu

M.Lancer EvoIII

Gr.N4

7

Oğuz Akayoğlu

Ahmet Behlül

M.Lancer EvoVI

Gr.N4

8

Serkan Coşar

Mehmet Coşar

Subaru İmpreza WRX

Gr.A8

9

Tuğçe Kutluel

Ömer Ataçağ

Subaru İmpreza WRX

Gr.N4

10

Salih Can

Canben Özpaşa

M.Lancer EvoVI

Gr.A8

11

Doğan Asal

Halil Özkan

Subaru İmpreza WRX

Gr.N4

12

İbrahim Damdelen

Ömer Behlül

Fiat Palio Kit Car

Gr.A6

13

Hasan Reyhan

Cengiz Kofalı

Citroen Saxo

Gr.A6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur