NEW YORK ZİRVESİNE DOĞRU

'NEW YORK ZİRVESİ'NE DOĞRU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu bugün bir kabulünde, New York toplantısı öncesinde gerçekleştirdiği görüş alışverişleri ve toplantılar hakkında bilgi verdi. Eroğlu, “Düşüncelerimizi, görüşlerimizi, müzakere masasında bizim tavrımız ve karşımızdaki temsi

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu bugün bir kabulünde, New York toplantısı öncesinde gerçekleştirdiği görüş alışverişleri ve toplantılar hakkında bilgi verdi. Eroğlu, “Düşüncelerimizi, görüşlerimizi, müzakere masasında bizim tavrımız ve karşımızdaki temsilcinin tavrına ilişkin bilgi vermeye çalıştık” dedi.

Eroğlu, ne bugün ne de New York’a giderken harita konusunun gündemlerinde olmadığını, ancak Türk tarafının bu konuda “mümkün olduğu kadar az insanın yerinden olması, verimlilik, gelişme imkanının olup olmaması” gibi bazı kriterleri bulunduğunu bildirdi.

Rum tarafının New York’a nasıl bir senaryoyla geleceğini az çok tahmin ettiklerini, ancak Türk tarafının iyi niyetle ve “ümit vardır” diyerek gideceğini kaydeden Eroğlu, “Bizim tavrımız, bu topraklarda egemence, özgürce, huzur ve güven içinde, Türkiye’nin garantisinde yaşayabileceğimiz, insanlarımızı perişan etmeyecek bir anlaşma yönünde olacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur