1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALİ CEVİZLİ’DE ŞAMPİYON MTG
‘MÜZİK BENİ UÇURUYOR’

‘MÜZİK BENİ UÇURUYOR’

Ülkemizin sıra dışı, sanat dolu, sevilen müzisyenlerinden Kuzey Tarık ile enine boyuna hayatını ve sanatını konuştuk. Kuzey ile Girne Efendi Restoran&Bar’da yaptığımız keyifli söyleşide yeni projelerini ve içinde yer aldığı film sektörünü konuştuk.

A+A-

 

 

Sanatçı Kuzey Tarık içini ADRES Kıbrıs’a döktü

‘Müzik beni uçuruyor’

 

Ülkemizin sıra dışı, sanat dolu, sevilen müzisyenlerinden Kuzey Tarık ile enine boyuna hayatını ve sanatını konuştuk. Kuzey ile Girne Efendi Restoran&Bar’da yaptığımız keyifli söyleşide yeni projelerini ve içinde yer aldığı film sektörünü konuştuk. Müziğe girmesinde 11 yaşındayken rüyasında davul çalmasının önemli etken olduğunu söyleyen Kuzey “ Müzik yaparken uçuyorum” diyor.

 

·        Şu sıralar nelerle uğraşıyorsunuz?

·        ‘Burası Kıbrıs’ adı altında Genç TV’de her Pazar yayınlanan bir televizyon programım var. Daha önce BRT’de yaptığım Kıbrıslı sanatçıların kliplerinden oluşan TOP 10 vardı. Yeni dönemde bunu tekrar hayata geçirmek istiyorum. Ayrıca iki tane daha televizyon projesi var, yeni yayın döneminde onları da yapacağız. Röportajı yaptığımız Efendi Restoran’da her Çarşamba latin, jazz, blues gibi şarkılar çalarız.

 

·        Müzik yaşantınız yanında başka sanat dallarına da emek veriyorsun. Yeni projeler var mı, biraz bilgi verir misin?

·        İçindeki birçok sanat dalından dolayı beni film âşık etti kendine. Müzik var, oyunculuk var, görüntü var, fotoğraf var. Dolu dolu çalışma nedenim, geceli, gündüzlü bir ailem, ikincisi da biraz para bulursam bir film yapmak. Hayallerim o yönde ilerliyor. ‘Gün Batarken’ filminden tecrübe kazandım. İkinci film projesinde ben yoktum, dışarıdan destek oldum.

 

·        Kariyerin boyunca keşke yapmasaydım dediğin bir şey oldu mu?

·        Hayır olmadı. Keşkem olmadı çünkü o saat hissettiğimi yaptım her zaman. Yaptığım bir şey tutmamış olabilir, acısını çekmiş olabilirim ama pişman değilim. Çünkü hissederek yaptım.

 

·        Ülkemiz müzik sektörünü nasıl buluyorsun?

·        Bütün müzik yapan arkadaşları ve grupları dinlemiş değilim ama bazen yaptığım organizasyonlarda görürüm ve başarılı bulurum. Elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. İyi bulduğum çocuklar var ve arada çağırırız bizim için de müzik yapanlar var. Mutlu olurum müzik gruplarını görünce. Aşka Özlem döneminde çok azdı müzik grupları. Şu an birçok müzik grubu olması beni mutlu ediyor.

 

·        Sizin ilk müzik yapmaya başladığınız dönemle şimdiki arasında ne farklar var?

·        Bizim zamanımızda, benim gençliğimde evlerin üzerinde “tutulmuştur” yazıları vardı. Kurşun delikleri vardı. Herhangi bir aleti görebilirdiniz dergiden sipariş verirdiniz. Örneğin 6 ayda gelirdi. Şu an böyle değil ve teknoloji çağında yaşıyoruz. Uzak bir ülkede çıkan bir aleti internet aracılığı ve televizyon ile görme ve alma şansımız var. Eskiden ayrıca bir-iki tane stüdyo vardı. Şimdi çok iyi stüdyolar var. Örneğin Lefkoşa’da Çağıl İşgüzar’ın olsun, Kutay Alicik’in olsun çok güzel stüdyoları var.

 

·        Boş zamanlarında neler yapıyorsun?

·        Şu anda B-C Dershane’de davul dersleri de veriyorum. Küçük bir davul stüdyomuz var. Ama güzel, profesyonel, tarz bir stüdyo kurmak isterim.

 

·        İşinde veya özel yaşamında hedefleriniz var mı?

·        Hedef her zaman vardır. Gitmek istediğiniz bir yer vardır ama yavaş yavaş gitmek gerek. Yavaş giden çok yol alır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur