1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİDERLER YARIN GÖRÜŞECEK
MÜTEAHHİTLER TARİH BEKLİYOR

MÜTEAHHİTLER 'TARİH' BEKLİYOR

Tatar, İhale Yasası'nda değişiklik yapıldığını, Stopaj Vergisi Yasa Tasarısı'nın ise Meclis’e gönderildiğini açıkladı

A+A-

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, yerli yatırımcıları desteklemek için İhale Yasası’nda değişiklik yapıldığını, Stopaj Vergisi Yasası’nda öngördükleri değişiklikleri içeren ilgili tasarının ise Meclis’e gönderildiğini belirterek, bu konudaki çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Maliye Bakanı Ersin Tatar, bugün, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği yetkililerini kabul etti.

Müteahhitler Birliği As Başkanı Faik Dağaştı kabulde, birliğin İhale Yasası ve Stopaj Vergisi’yle ilgili görüşlerini aktardı.

İhale Yasası’nın bir nebze olsun düzelmesinin ve ihalelerin artık daha şeffaf olmasının sevindirici olduğunu belirten Dağaştı, en büyük sıkıntılarından birinin de stopaj olduğunu ifade etti.

Dağaştı, gerçekleştirdikleri çeşitli görüşmelerde çıkış noktası aradıklarını ve 2011 yılında sorunu çözme konusunda mutabakata vardıklarını, ancak yılın sonunun geldiğini ve muhasebe işlemlerinin yaparken çeşitli tereddütler yaşandığını söyledi. Dağaştı, Tatar’dan bu konuda yapılacak değişiklikler ve uygulanma tarihiyle ilgili bilgi istedi.

TATAR

Maliye Bakanı Ersin Tatar ise, Stopajla ilgili olarak öngördükleri değişikliklerin Meclis’e gönderildiğini ve komitelerde görüşüleceğini kaydetti.  Tatar, böylelikle önceden 1,87 olan farkın 0.7’ye indirileceğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 690 defa okunmuştur