MÜCADELE ÇAĞRISI

MÜCADELE ÇAĞRISI

Sendikal Platform, siyasi partiler, örgütler ve sendikalar adına yazılı açıklama yapan, KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, Pazartesi günü gerçekleştirilecek eylem için katkı ve mücadele çağrısı yaptı. Pazartesi günü yapılacak genel grev ve mitingin ilk eylem

A+A-

 

 

Sendikal Platform, siyasi partiler, örgütler ve sendikalar adına yazılı açıklama yapan, KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, Pazartesi günü gerçekleştirilecek eylem için katkı ve mücadele çağrısı yaptı.  Pazartesi günü yapılacak genel grev ve mitingin ilk eylem olduğu ifade edilen açıklamada, ilerleyen günler için bir dizi eylemin planlandığı açıklandı.

Açıklamanın tam metni şöyle;

“Sendikal Platform, siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum örgütleri bir dizi toplantı sonrasında dün yeniden bir araya gelerek ülkedeki kötüye gidişi ve endişe verici son gelişmeleri değerlendirmiştir.

UBP Hükümetinin Vatandaşlık yasası, Af yasası, Sosyal Güvenlik ihtiyat Sandığı Yasası, Kamu Görevlileri Yasası, Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasası ve Özelleştirme Yasası gibi yasaları ivedilikle meclisin gündemine getirerek Kıbrıs Türk Halkını yok edecek dayatma paketi halka rağmen ısrarla uygulama kararlılığında olduğu bir kez daha tespit edilmiştir.

Kukla UBP Hükümetinin uyguladığı bu dayatma paket ile Kıbrıs Türk Halkının sosyo-demografik yapısını ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, üretimden koparıldığı, siyasi iradesinin elinden alındığı, Kıbrıslı Türk gençleri göç yollarına sevk ettiği, insanlarımızı fakirleştirildiği, Kıbrıs Türk Halkına ait kurumların peşkeş çekildiği, uyguladığı partizan anlayışla kardeşi kardeşe düşürdüğü, toplumun tümüne değil ülkedeki küçük bir zümreye hizmet ettiği ve toplumumuzu felakete sürüklendiği endişe içinde tüm halkımız tarafından takip edilmiştir.

Kıbrıs Türk Halkının kendi kendini yönetme iradesini de daha da gerilere taşıyan UBP Hükümeti sivilleşme ve demokratikleşme yönünde de Kıbrıs Türk Halkının onurunu zedeleyen icraatlarda bulunmuştur.

İradesiz UBP Hükümetinin tüm bu halkını düşünmeyen uygulamaları Kıbrıs Türk Halkını mutsuzluğa, umutsuzluğa ve toplumsal varoluş kaygısına sürüklemiştir. Kıbrıs Türk Halkının artık sabrı kalmamıştır. Kendi halkına ihanet etme noktasında bulunan UBP Hükümeti derhal istifa etmelidir.

İşte bu doğrultuda, Tüm Halkımızı, Uyarı Genel Grevi ile başlayan, daha sonraki günlerde bir dizi eylemlerle devam edecek ve istifa edilmemesi durumunda da Kukla UBP Hükümetinin Halk tarafından istifa ettirileceği, Toplumsal Varoluş Mücadelemizi ileriye taşımak için bir kez daha mücadeleye davet ediyoruz. 31 Ekim 2011 tarihinde olacak olan ilk eylemde Uyarı Genel Grevi ile birlikte Saat 10:00’da PEYAK önünde buluşup, Kortej Yürüyüşü ve Meclis Önünde Miting yapılacaktır.

Haklarımızı, sosyokültürel özelliklerimizi ve kimliğimizi korumak için, kendi kendini yönetme ve toplumsal varoluş talep eden, her türlü baskı ve dayatmalara karşı Başkaldıran herkesi katkı koymaya ve mücadeleye çağırıyoruz.”

 

 

 

Bu haber toplam 1467 defa okunmuştur