1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 82’nci vilayetten haberler
MESARYA’DA ZOR MAÇ

MESARYA’DA ZOR MAÇ

KKTC Telsim Birinci Ligi’nin kritik maçında, ilk dört haftada ligde istediklerini bulamayan, iddialı takımlardan Serdarlı ile Hamitköy Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda bugün karşı karşıya geliyor. Ligde 4. hafta sonunda Hamitköy 5 puanla 8’

A+A-

KKTC Telsim Birinci Ligi’nin kritik maçında, ilk dört haftada ligde istediklerini bulamayan,  iddialı takımlardan Serdarlı ile Hamitköy Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda bugün karşı karşıya geliyor. Ligde 4. hafta sonunda Hamitköy 5 puanla 8’inci, Serdarlı ise 4 puanla 12’nci basamakta yer alıyor.

 

ÖZÇALIŞKAN: “AZ HATA YAPAN KAZANACAK ”

 

Bu kritik karşılaşma ile ilgili olarak,  Serdarlı Antrenörü Ali Özçalışkan bugün kendi sahalarında Birinci Lig’in iddialı takımlarından Hamitköy ile karşılaşacaklarını söylerdi.  Hamitköy’ün de, kendileri gibi lige iyi başlamadıklarını ve istediklerini bulamadıklarını belirtti.

Hamitköy’ün de kendileri gibi çok iyi bir kadroya sahip olduğunu anımsatan Özçalışkan bu nedenle bugün çetin bir maç olacağını ve en az hata yapanın kazanacağını iddia etti.

Özçalışkan, sonuçta Serdarlı’da yeni bir takım kurulduğunu ve uyum sağlaması için zamana ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Bugüne kadar alınan sonuçlardan pek mutlu olmadığını, en erken bir zamanda toparlanıp, ligde puanlar almaya çalışacaklarını belirten Özçalışkan, Birinci Lig’deki bu ilk yıllarında hedeflerinin ligde kalmak ve üst sıralarda yer almak olduğunu söyledi.

Futbolcularının, antrenmanlara katılımının çok yüksek olduğunu ve iyi çalıştıklarını ifade eden Özçalışkan,  ayağı kırık olan Efe’nin dışında sakat ve cezalı futbolcuları olmadığını, Efe’nin alçısının bu hafta içerisinde çıkarılacağını ve doktorun verdiği programa göre çalışmalara başlayacağını sözlerine ekledi.

 

SAKALLI: “SERDARLI’YA KAZANMAK İÇİN GİDİYORUZ”

 

Ligin ilk dört haftasında istedikleri sonuçları alamayan Hamitköy bugün zorlu Serdarlı deplasmanına çıkıyor.  Bu zor maç ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Hamitköy Teknik Direktörü Salih Sakallı, ilk dört haftada istedikleri sonuçları alamadıklarını belirtti.  Beşinci haftada Serdarlı gibi iyi bir takıma karşı oynayacaklarını anımsatan Sakallı, istediklerini inşallah sahaya yansıtarak galip gelmeye çalışacaklarını ve maça gelen seyircilere iyi bir futbol izlettireceklerini umut ettiğini belirtti.

Bugüne kadar oynadıkları maçları iyi götürmelerine rağmen, yakaladıkları ikinci gol fırsatlarını değerlendirip, maçı koparamadıkları için genellikle, istedikleri ve arzuladıkları sonuçları alamadıklarını iddia etti.

Bir tek Dumlupınar maçında ikinci golü bulup maçı aldıklarını ifade eden Sakallı,  diğer maçlarda önde olmalarına rağmen, ikinci golü bulamayınca, bir yenilgi ve iki beraberlik aldıklarını anımsattı.

Takımda sakat ve cezalı futbolcularını olduğunu belirten Sakallı, kendi söylemiyle bunların önemli olmadığını ve sahaya 11 kişi çıkacaklarını ve oyuncularına güvendiğinin altını çizdi.

Sakallı son olarak öncelikle,  güzel futbol ve fair-play’i sahaya yansıtmak istediklerini ancak, Serdarlı’ya kazanmak için gideceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur