MESARYADA KIŞ ERKEN GELDİ

MESARYA'DA KIŞ ERKEN GELDİ

Bugün öğle saatlerinde etkili olan sağanak, İnönü - Vadili yolunun kapanmasına neden oldu. İnönü - Vadili yolunun Vadili Göleti yakınlarındaki bölümü, şiddetli sağanak nedeniyle sular altında kaldı. İnönü’den Vadili’ye seyreden araçlar; su bir

A+A-

 

 

Bugün öğle saatlerinde etkili olan sağanak, İnönü - Vadili yolunun kapanmasına neden oldu.

İnönü - Vadili yolunun Vadili Göleti yakınlarındaki bölümü, şiddetli sağanak nedeniyle sular altında kaldı. İnönü’den Vadili’ye seyreden araçlar; su birikintileri nedeniyle geri dönerek, Turunçlu üzerinden Vadili’ye ulaşmak durumunda kaldı. Yağışın etkisiyle bazı tarlaları da yağmur suyu kapladı.

Öte yandan yağış nedeniyle Vadili köyü içerisinde de yer yer su birikintileri oluştu, 2 konut yağmurdan zarar gördü. Ovadaki bazı mandıraların ise çatılarının uçtuğu bildirildi.

Gazimağusa’da Maraş bölgesinde  ise yağmurla birlikte gelen rüzgar ve hortum zarara neden oldu.

Hortum nedeniyle tahıl ambarının damı uçarken, 2 evin damı göçtü. Tahıl ambarındaki yaklaşık 35 ton arpa ve buğday zarar gördü.

VADİLİ’DE METREKAREYE 38.2 KG YAĞIŞ

Meteoroloji Dairesi Müdürü Fehmi Oktay’dan alınan bilgiye göre, sağanak yağmurun etkili olduğu Vadili’de metrekareye 38.2 kg, Beyarmudu’na 12. kg ve Gazimağusa’ya da 6 kg yağış düştü.

Oktay, yer yer dolu olarak da görülen yağışın, kısa süreli taşkınlara neden olduğunu söyledi. Oktay, yağışlı havanın bir süre daha devam edeceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur