MELİZ BAŞARIYA DOYMUYOR

MELİZ 'BAŞARIYA' DOYMUYOR

Geçtiğimiz ay, 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışan ve 400 metrede 53.08’lik derecesiyle 23 yaş altı Avrupa dördüncüsü olarak ilk kez bir Avrupa Şampiyonası’nda final koşma başarısını gösteren Kıbrıslı sporcu

A+A-

 

 

Ülkemizin gururu haline gelen milli atlet Meliz Redif, başarı hikayelerine yenilerini katmaya devam ediyor

Geçtiğimiz ay, 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışan ve 400 metrede 53.08’lik derecesiyle 23 yaş altı Avrupa dördüncüsü olarak ilk kez bir Avrupa Şampiyonası’nda final koşma başarısını gösteren Kıbrıslı sporcu olma unvanını kazanan milli atletimiz Meliz Redif, başarılara doymuyor.

KKTC Telsim’in iletişim sponsoru olduğu Redif, Çin’in Shenzen şehrinde 11-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Dünya Üniversite Yaz Sporları Oyunları’nda, (UNIVERSIADE)  ismini yine başarı tablosuna yazdırmayı başardı. Takım arkadaşları Nagihan Karadere, Merve Aydın ve Pınar Saka ile birlikte büyük bir mücadele veren Redif, Türkiye 4x400 Bayrak Takımı olarak 3.30.14’lük derece ile üniversiteler dünya 2’ncisi oldu.

Sevenlerinin gücü ve desteği ile kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Redif, Kore’nin Daegu kentinde 27 Ağustos-4 Eylül 2011 tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 4x400 metrede piste çıkacak. Meliz’e destek vermek isteyen Kıbrıslı sporseverler 2 Eylül’de, saat 12.10’da Redif’in başarılı performansını televizyonlardan izleyebilecekler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 537 defa okunmuştur